MüzikMüzik Haber

Can Erbaş, İzel’in ‘Gizli Hit’ini Değerlendirdi

Müzik Onair köşe yazarlarından Can Erbaş, İzel’in 7 yıl sonra çıkardığı son albümü ‘Kendiliğinden Olmalı’da yer alan Çelik şarkısı ‘Bırakın’ şarkısını değerlendirdi. Can Erbaş, bugün video klibi yayınlanacak şarkı ile ilgili önemli detaylar paylaştı.

Merhaba Müzik Onair okuyucuları;
İzel’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı albümü “Kendiliğinden Olmalı”nın yeni klibi Çelik imzası taşıyan bir gizli hit “BIRAKIN”.
“Kendiliğinden Olmalı” İzel’in uzun zaman sonra yayınladığı ilk prodüksiyon. İçinde yıllar önce yazılmış, demoları kaydedilmiş ve bu albümde yeniden can verilmiş hiç duymadığımız İzel şarkılarıda mevcut. Şarkılar kendilerini bu albüme saklamış.
Hani deriz ya “90’lar tadında” şarkı. Evet efendim albüm tam anlamıyla öyle şarkılarla dolu. Günümüz soundlarına da yakın ama geçmişi omuzlarından indirmemiş, demlenmiş şarkılar mevcut.
İçinde 12 şarkı bulunan albüm baştan sona hiç takılmadan ilerliyor. Fakat içinde bazı şarkılar var ki… İşte onlardan biri de “BIRAKIN”. Çelik imzası taşıyan şarkı aslında bana İzel’in “Emanet” albümündeki yine bir Çelik imzası olan “Kızımız Olacaktı”yı hatırlattı. Hatırlarsınız “Kızımız Olacaktı”ya çekilen klip ile albüm satışları ikiye katlanmıştı. Doğru bir hamleydi. Bu albümde de aynı etki olacağını düşünüyorum. Doğru bir hamle, iyi bir promosyon. Klibi şimdilik teaser olarak izleyebiliyoruz, kısa bir video ama 5 Aralık günü klip yayında olacak.
İzel büyük bir değişim içinde. Güçlene güçlene geliyor. Albümde daha nice hit şarkılar mevcut.
Bu arada artık İzel’den İzel’e yakışır bir Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Konseri bekliyoruz. Çünkü İzel’le harbiyenin sihrine katılarak hep beraber “Yelken, Ah Yandım, Yakışıklım, Hasretim, Yok Yere, Kıyamadım, Geceler Kara, Kızımız Olacaktı, Bir Dilek Tut Benim İçin…” ve daha fazlasını İzel’den dinlemeye ihtiyacımız var.
Bir daha bu kadar uzun aralar verme İzel. Seni severek dinliyoruz.
Teşekkürler

Can Erbaş | Müzik Onair

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/rvSMi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.