Araç çubuğuna atla
MüzikMüzik HaberÖzel

Candan Erçetin’e Neden Yuh Çektiler?

Tıp kongresinde sahne alan ünlü şarkıcı Candan Erçetin, doktorların cep telefonuyla görüntü almasına sert çıktı. Ünlü şarkıcı doktorlara “Telif hakkı var, çekemezsiniz. Güvenlik iş başına” dedi. Ünlü şarkıcının bu çıkışına tepki gösteren bazı doktorlar, yuh çekerek salonu terk etti.

‘6 Ayda 112 Bin 840 TL Tasarruf’
Öte yandan MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) başkanı Candan Erçetin, “Yönetim Kurulu Huzur Haklarından 6 ayda yaptığımız tasarruf, 112 bin 840 TL.” açıklamasında bulundu. MSG Başkanı Erçetin’in, sosyal medya ile ilgili telif hakları konusunda hassas tavır aldığı görülüyor.

Milyonlarca Kişi O Uygulama İle Hak İhlali Yapıyor!
Ancak günümüzün en popüler sosyal paylaşım platformlarından olan ve milyonlarca abonesi olan TikTok ve Smule gibi uygulamalar göz ardı ediliyor. TikTok 5 milyon abonesi ile her gün binlerce eseri ücretsiz olarak kullanıp paylaşıyor.
Öte yandan Smule ve benzeri karaoke programları da sosyal medyada telif haklarını ihlal eden uygulamalar arasında önde geliyor.
Maalesef MSG’nin ilk 6 ayı tam bir hayal kırıklığı.
Günümüz teknolojisini takip ederek lisanslama yapmak yerine zaten lisanslı tv ve radyolara tehdit uyarıları göndermekten başka bir şey yapılmıyor.
Eser sahiplerinin gelirleri bu yüzden artmıyor enflasyona karşı eriyor…
Erçetin’in son olayı da konserde kendini telefonla çekmek isteyen doktorları tehdit etmekten başka bir şey değil..
Gerçekten komik artık eser sahipleri için üzülüyoruz…

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.