RöportajlarSanatçı Röportajı

Caner Kırsal: Doğru İnsanlarla Çalışmak ve Zamanlama Çok Önemli

Sevilen şarkıcı Caner Kırsal ile 'Acının Tadı' isimli yeni single çalışmasını ve müzik kariyerine dair merak edilenleri konuştuk.

Sevilen şarkıcı Caner Kırsal ile ‘Acının Tadı’ isimli yeni single çalışmasını ve müzik kariyerine dair merak edilenleri konuştuk.

Merhaba Caner bey Muzikonair’a hoşgeldiniz.Öncelikle sizi biraz yakından tanıyabilir miyiz?

Caner Kırsal 26/04/1985 Malatya doğumluyum. İşletme mezunuyum. Üniversiteyi Malatya’da okuduktan sonra yurt dışına gittim. 2 yıl kadar yurt dışında kaldım. Sonra Türkiye’ye Hatay İskenderun’a yerleştim. Orada bir kafe işletmesi yaptım. Bir süre sonra yaşanan felaketten dolayı Muğla tarafına yerleştim. Şu an Muğla’da bir firmada çalışıyorum ve ayrıca müzik kariyerine devam ediyorum.

Müzik ile tanışmanız ilk ne zaman ve nasıl oldu?

Müzik ile çocukluktan beri uğraşıyordum ama ilk müzik hayatıyla tanışmam 25 yaşında oldu. O dönemler tekli single çalışmasını piyasaya sürecektim ama bazı talihsiz olaylardan dolayı kaldı. 2020 yılında ise “Düşlerimdeki Sevgili” adlı çalışmayı yaptık. Mali durumlardan dolayı sadece Instagram’dan yayınladım. 2022 yılında ikinci “El Sözler” adlı single çalışmamı Müzikonair sayesinde piyasaya çıkardım.

Maalesef Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen büyük depreme Hatay –İskenderun’da yakalandınız ve evinizin yıkıldığını biliyoruz. Öncelikle çok geçmiş olsun.Bir nebze de olsun umarım atlatabilmişsinizdir.Peki hayatınızda neler değişti o günden sonra bahsedebilir misiniz?

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Evet, şu an iyiyim toparladım kendimi. Maalesef Kahramanmaraş felaketinde depreme yakalandım. O günden bugüne hayatımda çok değişiklik oldu. Hayatın ne kadar kısa olduğunu bir kere daha anladım. Hayatın ne kırmaya ne de kırılmaya değdiğini anladım. Müzik dışında her şey değişti; hayatımda tavrım, duygularım vs.

Bu büyük afet de bir çok insanı kaybettik.Siz de yakınlarınızı kaybettiniz.Öncelikle tekrar başınız sağolsun.Bu deprem hem size hem de sanatınıza ne gibi etikeler yarattı?

Yakınlarımdan ölen olmadı ama sevdiğimiz arkadaşlarımızı kaybettik maalesef. Zaten çıkacak olan tekli single gecikti. Pazartesi günü stüdyoya girecektik, bugüne kaldı.

Caner Kırsal
Caner Kırsal

Hatta bu üzücü felaket nedeni ile ertelediğiniz single çalışmanızı şimdi paylaşabildiniz? Hayırlı olsun.Kimlerle çalıştınız nasıl ortaya çıktı bu süreci sizden dinlemek isteriz?

“Acının Tadı” adlı single çalışmamız çok güzel ellerden çıktı. Bu sözü yazan değerli arkadaşım Mısra Akyüz’e çok teşekkür ediyorum ve ayrıca güzel bir düet geliyor.

Söz ve müzik: Mısra Akyüz
Aranje: Türksan Şencan
Mix mastering: Türksan Şencan
Çok değerli arkadaşlarım mısra Akyüz ve Türksan Şencan’a teşekkür ediyorum

Bu şarkının hikayesini de dinlemek isteriz? Bu şarkı bizlere ne anlatıyor Caner Bey?

Bu şarkının hikayesi beni anlatan bir şarkı diyeyim. Önce çok anlam içeriyor benim hayatımda. Birincisi, şehrini bırakıp başka bir şehire geçiyorsun, zorunlu gidiş. İkincisi ise aşkta huzuru bulamayan bir adamı anlatıyor. Yine duygusala bağladım galiba.

Şarkı seçiminde özellikle dikkat ettiğiniz noktalar oluyor mu?

Tabii ki şarkı seçimi benim için çok önemli. Öncelikle beni anlatacak ki duygularımı dinleyicime verebileyim. Ondan dolayı zor severim ama kulağıma güzel geldi mi yeterli oluyor.

Bundan sonraki müzik çalışmalarında dinleyicilerinizi ne gibi sürprizler bekliyor?

Bundan sonra çok güzel ikinci tekli çalışmamız olacak. Harika bir çalışma dinleyicilerimle buluşacak.

Günümüz sektöründe kalıcı işler yapmak adına neler söylersiniz.Bir müzisyen bu konuda en çok nelere dikkat etmeli size göre?

Bence ilk önce egolu olmamak lazım. Günümüz sektöründe kendi duygularını karşıya aktarmak çok önemli ve doğru insanlarla doğru zamanlarda çalışmak çok önemli. Bir sanatçı kendini her zaman yenilemelidir, benim görüşüm.

Bir zamanlar radyo geçmişinizin de olduğunu biliyoruz. Bu meslek ile yollarınız nasıl kesişti?

Radyoya başlamam çok komik ve güzel bir şekilde oldu. Lise yıllarında çok sevdiğim bir arkadaşım sayesinde oldu. Önce yayınlara bağlanırdım, daha sonra radyo hayatım başladı.

Müzikal anlamdaki kariyer hedefleriniz nelerdir?

Müzikal anlamda kariyerim öncelikle konservatuar okumak, daha sonra yurt dışına açılmak.

Müzik yapmak size tam olarak ne hissettiriyor, duygu ve düşüncelerinizi öğrenmek isteriz.

Müzik yapmak öncelikle çok tatlı bir heyecan sarıyor beni. Her seferinde şarkı çıktıktan sonra ayrı bir heyecan sarıyor, duygulanıyorum.

Son olarak bizlere zaman ayırıp bu samimi açıklamaları paylaştığınız için teşekkür eder, Ve bizim aracılığımızla hem Müzikonair takipçilerine hem de kendi dinleyenlerinize neler söylemek isterseniz?

Öncelikle Müzikonair ile çalıştığım için çok mutluyum. Sizlere ve dinleyicilerime çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir single geliyor, takipte kalın. Sizleri ve dinleyicilerimi çok seviyorum.

Röportaj: Sevtap Gül | Müzikonair

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu