Albüm & SingleMüzikVideo

Caner Ünsal’ın 3 Şarkılık EP’sinden ‘ Aki ‘ Yayında!

Caner Ünsal; İlk Ep'sini Philip Glass ve Michael Nywman başta olmak üzere, Nils Frahm ve Olafur Arnalds gibi bestecilerden ilham alarak tamamladı. Ep 2 vals,1 etüt olmak üzere 3 parçadan oluşuyor.

Caner Ünsal; İlk Ep’isini klasik müziğe aşığı biri olarak ve gelecekteki projeleri için bir zemin oluşturması açısından neo-klasik ve modern klasik müzik olarak tanımlanan, başta Philip Glass ve Michael Nywman olmak üzere, Nils Frahm ve Olafur Arnalds gibi bestecilerden ilham alarak tamamladı. Ep 2 vals,1 etüt olmak üzere 3 parçadan oluşuyor.

video klibi izlemek için tıklayabilirsiniz

İlk olarak vals formunda olan aki (sonbahar), daha sonrasında ise bir piyano etütü olan haru (ilkbahar) yayınlanacak. Sonrasında ise minimal vals formunda bestelediği Fuyu(Kış) ile ilk serüveni sona erecek. Albüm müzisyen için dinleyici ile klasik müziği sevdirmek arasında bir köprü niteliği taşıyor. Daha kolay anlaşılabilmesi ve daha yumuşak bir geçişe sahil olup, yenilikçi bir yapıya sahip olması açısından. Albüm romantik bir yapıya sahip olsa da Ünsal’ın Mozart’a hayranlığından dolayı gelen klasik öğelere küçük de olsa yer veriliyor.

Bir sonraki albümdeki hedef ise yenilikçi elektronik klasik olarak tanımladığı, yapısal ve melodik özelliklerin yoğun olarak kullanıldığı bu müziği sahnelere taşımak. Ep Londra’li modern klasik muzik label’i collaborative records tarafindan piyasaya sunuldu. Şarkı ise Londra’lı Modern Klasik Müzik Label’ı Collaborative Records tarafından çıkartıldı.

Caner Ünsal hakkında

985 yılı İstanbul doğumlu Caner Ünsal, İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi’nde 4 sene klasik piyano ve çello eğitimi aldı. Liseden sonra Marmara Üniversitesi’ni kazanan genç yetenek müzik öğretmenliği üzerine lisansını tamamladı. Müziğe olan tutkusunu eğitim yaşamında da devam ettirmek isteyen Ünsal, kariyerine Viyana konservatuvarı Opera bölümünü de ekledi. Yaklaşık 1 senelik bir serüvenden sonra Türkiye’ye geri dönen sanatçı Cem Adrian’la çalışmaya başladı. Lise ve Üniversite hayatı boyunca; Avusturya Kültür Ofisi, Atatürk Kültür Merkezi ve İş Sanat gibi sahnelerde konserler verdi ve 4 sene Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Öğretim Üyeliği yaptı.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
24
+1
0
+1
11
+1
7
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam
Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/bPqi7
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.