Müzikonair Cem Arslan’ın Bıçaklanması Davasında Karar Verildi!.. | Müzikonair
RadyoUlusal

Cem Arslan’ın Bıçaklanması Davasında Karar Verildi!..

Radyo programcısı Cem Arslan’a yapılan bıçaklı saldırı hakkındaki duruşma dün İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme görevsizlik kararı vererek dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Duruşmada Cem Arslan, “Sanık elinde bıçakla sırtıma çeşitli yerlere vurarak ‘Seni geberteceğim’ diyordu. Ayrıca kendisinin akıl hastalığı olduğunu duydum. Kendisini benimle evli zannedip, çevremdeki kadın arkadaşlara da bu sebeple zarar vermişti” dedi.
İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmadac ve avukatları hazır bulundu. Tutuksuz sanık Semiha Müge Arslan ise duruşmaya katılmadı. Beyoğlu’nda iki sene önce saldırıya uğrayan radyo programcısı Cem Arslan, mahkemede olay gününü anlattı.

Görevsizlik Kararı Verildi

Cem Arslan’ın avukatı Özer Köseoğlu ise sanığın eyleminin basit bir kasten yaralama olmadığını öldürmeye teşebbüs olduğunu söyledi. Köseoğlu, “Dosyaya yansıyan raporlarda yaralama bulguları hafif olarak değerlendirilse de sanığın akıl hastalığı durumu, müvekkile önceki eylemleri ve bıçağı öldürmek kastı ile birden fazla kez kaldırmış olması değerlendirilerek görevsizlik kararının verilmesini ve acil tedbir olarak sanığın gözlem altına alınmasını talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme sanığın eyleminin “Kasten Öldürmeye Teşebbüs” olup olmadığı yönünden  delillerin takdir ve değerlendirilmesi yetki ve görevinin üst dereceli  Ağır Ceza Mahkemesi’ne ait olduğu belirterek,  görevsizlik kararı verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu