Röportajlar

Cem Şahan: “Niyetim Herkesin Duygularıyla Ortak Paydada Buluşmaktı”

Geçtiğimiz hafta Azerbaycan’ın genç şarkıcılarından Ayten Rasul ile birlikte seslendirdiği “Badami“ şarkısı ile ses getiren Cem Şahan yeni çalışmasını Müzikonair’e anlattı.

Röportajımıza sizleri tanıyarak başlamak istiyorum. Kendinizi okurlarımıza tanıtabilir misiniz?

Selâm, ben Cem Şahan. Adana’ da dünyaya geldim. Sonra İstanbul maceram başladı. Yengeç burcuyum; mağlum melânkolik bir burç.

Bir hafta önce güzel ve kıpır kıpır bir şarkı ile dinleyici karşısına çıktınız. İlk sosyal medyada karşıma çıktınız ve direk Youtubeda şarkınızı aratıp baştan sona dinledim ve gerçekten çok beğendim. Şarkı hakkında neler söylemek istersiniz?

Herkesin duygularıyla ortak payda da buluşmaktı niyetim. İnanın şarkıyı ilk dinlediğimde tamamen sizin gibi hissetmiştim. Sevgili Ayten Rasul’la Türkiye -Azerbeycan işbirliğiyle Badami’de buluştuk. Şarkının söz ve müziği Ferhad Xelif’ e ait. Şarkımızı Azad Üzüm’ün önderliğinde Melodi Müzik etiketiyle sizlere emanet ettik.

Badalım şarkısında bir araya gelmek sizin mi yoksa yapımcının fikri miydi?

Sevgili Azad Üzüm’le ortak fikrimizdi. Kalpler ve fikirler de bir olunca, jet hızıyla gelişti projemiz. Çok da iyi oldu.

Youtube’da kanalınıza baktığımda çok iyi dinlenmelere ulaştığınızı gördüm. Youtube’a ilk olarak ne zaman başladınız? (Ayten Rasul)

Çok teşekkür ederim. Evet ilk 2018’de Yanlışımsan şarkımla Instagramdan büyük bir kitleye ulaştım, sonrasında bir Youtube kanalı açıp sesimi daha çok kitleye ulaştırma kararı aldım. Yüklediğim her akustik videomu dinleyicilerim çok sevdi. Sesimi milyonlara duyurabilmek en büyük hayalimdi. Tüm müzisyen arkadaşlarımın sesini duyurabilmesi dileğiyle.

Cem ve Ayça birliktelikleri de iyi ses getirdi ve milyonları devirdi. Bu ikilinin uyumunu kendi perspektifinizden nasıl değerlendiriyorsunuz? Yeni çalışmalar gelecek mi?

Sevgili Ayça’yla toplam 4 projeye imza attık. Çok sevdiniz, desteklediniz ve biz de inanılmaz mutlu olduk. Ama her geçen gün gelişmek durumundayız; bu sebepten dostluğumuzun baki, iş ortaklığımızı sonlandırma kararı aldık. Yeni projem yakında, şimdiden başladık çalışmalara…

Müzik sektörü malum pandemiden dolayı iki yıldır çok zor durumda ve gün geçmiyorki müzisyenlerden intihar haberleri duymayalım. Kimse bu süreçte şarkı çıkaramazken siz güzel bir şarkı ile piyasaya çıktınız. Bu pandemi sürecini ve akabindeki müzik piyasasını nasıl değerlendirirsiniz?

Ne kadar üzüldüğümü anlatamam. En büyük darbeyi müzik sektörü aldı. Pandemi süreci herkesi negatif etkiledi, Allah bir daha yaşatmasın diyelim. Hepimiz çok özledik şarkılar söylemeyi, ama artık bitti inşallah.

Son olarak okurlarımıza neler söylemek istersiniz?

Son olarak bana inanan, zor günlerde desteğini bir an eksik etmeyen, Melodi Müzik ailesine kocaman sevgilerimle. Şarkımızı sahiplenen her birinize kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. O güzel mesajlarınız, sevginiz çok kıymetli. Sosyal medyadan hepinize yetişemesem de sevginizi hissedebiliyorum. :) Kalbinize dokunabildiysem ne mutlu bana. İyi ki varsınız canlarım.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.