MüzikMüzik HaberVitrin

Ceza’ya Saygı Konseri Gerçekleştirildi

Ceza'nın şarkılarının ünlü isimler tarafından yorumlandığı "Saygı 1" konseri, Ora Arena'da gerçekleştirildi.

Ceza’nın şarkılarının ünlü isimler tarafından yorumlandığı “Saygı 1” konseri, Ora Arena’da gerçekleştirildi. Etkinlikte sahne alan sanatçılar arasında Gazapizm, Sefo, Killa Hakan, Çakal, Ayben, Anıl Piyancı, Şehinşah, Contra, Baneva, Lil Zey, Cartel, Ozbi, Server Uraz, Candan Erçetin, Gripin ve Yener Çevik yer aldı. Gecenin sunuculuğunu Oğuzhan Uğur, Beyazıt Öztürk, Doğu Demirkol, Doğukan Manço ve Emre Karayel üstlendi.

Oğuzhan Uğur, açılışta “Meclis-i Ala” şarkısını seslendirdikten sonra, “Hayallerimize hoş geldiniz. İyi ki varsın, iyi ki hayatımızdasın ve seni çok seviyoruz Ceza.” diyerek geceye olan heyecanını dile getirdi. Doğu Demirkol ise “Böyle bir geceyi ancak Oğuzhan Uğur düzenleyebilirdi. Bizim dönemin efsanesine böyle bir şey yaşattın. Bizi de buna dahil ettin. Bu tür etkinlikler genelde sanatçılar öldüğünde yapılır. İlk defa yaşayan birine bu denli görkemli bir gece düzenlendiğini gördüm. Ayrıca bu gecenin bir bağış gecesi olduğunu belirtmek istiyorum. Oğuzhan Uğur’dan Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.

Gazapizm, “Sabah Bastı Geceyi” (Savaş Çocukları) şarkısını seslendirirken, “Uzun yıllardır, sürekli savaşlarda çocukların öldüğü bir dünyada yaşıyoruz. Bu şarkı 10 yıldan fazla bir süre önce yapıldı. Bu 10 yıl içinde savaşlar yüzünden ne kadar çocuk öldüğünü düşünelim. Müziğimizin savaşı durdurmayacağını düşünebiliriz. Ancak bir şarkı bile bir çocuğun ölümüne engel olduysa, müzik için daha büyük bir misyon olamaz. Sadece bu şarkı için bile saygıyı hak ediyorsun.” dedi.

2002’de ilk solo albümü Medcezir’i yayınlayan Ceza, yıllarca Türkçe rap müziğin öncülerinden biri olarak adından söz ettirdi. Yaklaşık iki saat süren konserde, sanatçının “Holocaust”, “Neyim Var ki”, “Suspus”, “Yerli Plaka” ve “Fark Var” gibi bilinen şarkıları ünlü isimler tarafından yorumlandı. Konser, Candan Erçetin ve Ceza’nın “Şehir” adlı şarkıyı birlikte seslendirmesiyle sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu