Müzikonair Cumhurbaşkanına Hakaretten Yargılanan Yeşim Salkım Beraat Etti | Müzikonair
GündemSosyal

Cumhurbaşkanına Hakaretten Yargılanan Yeşim Salkım Beraat Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Yeşim Salkım, dün hakim karşısına çıktı. Ünlü şarkıcı, 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davadan beraat etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Yeşim Salkım, dün hakim karşısına çıktı. Ünlü şarkıcı, 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davadan beraat etti.

Salkım, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda,”Sayın savcımız ve hakim beraatime, suçsuz olduğuma karar verdi. Ben kimseye hakaret etmedim. Cumhurbaşkanımıza da etmedim” ifadelerini kullandı.

Sisi lakabıyla tanınan Seyhan Soylu, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak Yeşim Salkım’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulunmuştu. Şikayetin üzerine hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılan Yeşim Salkım, önceki gün hakim karşısına çıktı.

Instagram hesabından İstanbul 36’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın listesini paylaşan Yeşim Salkım, “Evet, bunu da gördük” diyerek tepki gösterdi. Hakim karşısında ifade veren Salkım’ın beraatine karar verildi.

Duruşma sonrası Instagram hesabından açıklama yapan ünlü isim, “Bana cumhurbaşkanına hakaretten dosya açılmıştı. Bugün sayın savcımız ve hakim beraatime, suçsuz olduğuma karar verdi. Ben kimseye hakaret etmedim. Cumhurbaşkanımıza da etmedim. Gereksiz bir şekilde adliyeleri böyle oyalamanın anlamı yok. Bize geçmiş olsun, davayı açanlara da artık ne diyeyim… Yine haklıyım, yine haklıyım” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu