MüzikMüzik Haber

Cüneyt Özdemir: “Gariban Demet Akalın’ın Hakkını Arayın”

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, geçtiğimiz günlerde konserlerin yeniden başlaması gerektiğine ve geçinemediğine vurgu yapan açıklamasıyla eleştirilmişti. Akalın’ın adeta müzik dünyasını ikiye bölen sözleri üzerine ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir’den destek geldi.

İlgili Haber: Bendeniz Ünlü Şarkıcılara Tepki Gösterdi: “Bu Kadar Mı Kudurdunuz?”

YouTube’dan yaptığı yayınlarla gündemden düşmeyen Cüneyt Özdemir, bu kez korona virüsünün maddi zarara soktuğu sanatçıların durumunu ele aldı. Özdemir, “Bizim de çoluğumuz çocuğumuz var, gelir vergimi daha ödeyemedim” diyen Demet Akalın’a şu sözlerle destek çıktı:

“Demet Akalın bunu diyorsa arkadaki darbukacı, basçı kardeşim ne diyecek? Demet Akalın bile yakınıyorsa yani… Çünkü Akalın bu sektörden en iyi para kazanan 3-5 isimden bir tanesidir.”

Öte yandan müzik örgütlerine de seslenen Özdemir şu çağrıda bulundu:

“Müzik örgütleri ne işe yarar? Sadece telif mi toplar? Bu sanatçıların kötü gününde çıkarsanıza sesinizi. Bir sürü örgüt var. Çıkın hakkınızı arayın. Kendi hakkınızı aramıyorsanız çıkın şu gariban sanatçıların, gariban Demet Akalın’ın hakkını arayın. Bunu kinaye olarak söylüyorum, espri yapıyorum tabii”

MESAM’a seslenen ünlü gazeteci “Çıkıp desenize, biz yardım paketi açıyoruz, müzisyenler de bundan faydalansın” şeklinde çağrısını sürdürdü. Henüz gündemden düşmeyen bu sorunla ilgili MESAM, MSG gibi müzik meslek birliklerinin yapacağı açıklama ise merakla bekleniyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu