Ana Sayfa » Müzik » Dark n Dark Music “Haksız Kazanç” Gerekçesiyle Harekete Geçti!

Dark n Dark Music “Haksız Kazanç” Gerekçesiyle Harekete Geçti!

oduller-reklam-banner

Müzik dünyasında “haksız kazanç” elde etme sorunu bitmek bilmiyor. Bu sefer son dönemde başarılarıyla adından söz ettiren müzik yapım şirketi Dark n Dark Music, benzer bir sorundan dolayı harekete geçti.

Edisyonunu Dark n Dark Music’in üstlendiği bazı şarkıların Muhammed Onur Bayraktar tarafından izinsiz yayınlanması ve aynı kişinin haksız kazanç elde etmesi üzerine ünlü müzik yapım şirketi hukuki işlemleri başlatacağını duyurdu.

Yapılan duyuruda Oğuzhan Alnıaçık’a ait olan “Kopardılar Seni Benden” isimli şarkının Bayraktar tarafından MSG’ye tescil edildiği ve Bayraktar’ın Hüseyin Mehmedoğlu’na ait bir besteyi kanunsuz olarak kendi üzerine kaydettiği belirtildi.

Dark n Dark Music, yaşanan mağduriyeti sosyal medya hesabından şu sözlerle ifade etti:

“MSG, MESAM ve tüm müzik kamuoyuna duyurulur. Sözü ve bestesi Oğuzhan Alnıaçık’a ait 10 yıl önce Noter tasdikli olan “Kopardılar Seni Benden” isimli eser, hukuksuz şekilde Muhammed Onur Bayraktar tarafından MSG’ye tescil edilmiştir. Ve aynı şahıs daha yeni bestesi Hüseyin Mehmedoğlu’na ait bir besteyi de yine kanunsuz olarak kendi üzerine kaydetmiştir. Sürekli izinsiz olarak başkalarına ait şarkıları MSG’ye kayıt yaptırıp YouTube kanalına yükleyerek haksız bir kazanç elde etmektedir. Edisyonu şirketimizde olan 5 şarkıyı da izinsiz olarak yayınlamış ve haksız gelir elde etmiştir. Gerekli hukuki işlemler en yakın zamanda başlatılarak maddi ve manevi verdiği tüm zararları talep edeceğimizi; MSG gibi degerli bir kurumun böyle hukuksal olmayan sahte yollarla tescil eden şahsı kurumdan ihraç etmesini arz ederiz.”

Dark n Dark Music “Haksız Kazanç” Gerekçesiyle Harekete Geçti!

Reklam
oduller-reklam-banner
haberalani