Ana Sayfa » Müzik » Davut Güloğlu: ‘Biriken Eserlerim Var. Yakında Çıkacak’

Davut Güloğlu: ‘Biriken Eserlerim Var. Yakında Çıkacak’

oduller-reklam-banner

Davut Güloğlu, Müzik Onair Instagram canlı yayının konuğu oldu. Canlı yayında Cüneyt Diktaş’ın sorularını yanıtladı. Güloğlu, pandemi döneminde bol bol ürettiğini ve yeni projelerinin çok yakında geleceğinin müjdesini verdi.

‘Hatçam Eğlenilecek Şarkı Değil’

Öte yandan 2 yıl önce çıkardığı 14 şarkılık son albümü ‘Hayat Devam Ediyor’dan söz eden Davut Güloğlu, albümdeki ‘Hatçam’ şarkısı hakkında konuştu. Son dönemde Murat Övüç ve Deha Bilimlier gibi isimlerin hareketli versiyonuyla gündemde olan türküyle ilgili Davut Güloğlu, ”Hatçam’ı babam çok severek dinlerdi. Onu o duyguyla okudum. Hatçam eğlenilecek bir şarkı değil. Anadolu’nun ruhunu ifade ediyor” diye konuştu.

Davut Güloğlu, ”Zor dönemlerden geçtik. Şükürler olsun ki artık stüdyoya gidebiliyoruz. Bu dönemde bazı eesrler yaptım. Artık albüm yapma konusu bitti. Artık şarkıları üçer üçer paylaşacağım. ‘Hayat Devam Ediyor’ albümünün üzerinden 2 yıl geçti. 2 yıl aranın ardından biriken eserler var. Şu sıralar aranjörüm Toylan Kaya ile çalışıyoruz. Yakında eserlerimi paylaşacağım”

İnsanların gönlünde genç yaşta taht kurduğunu söyleyen Güloğlu, ”İnsanların gönlünde 23 yaşında taht kurdum. 20 yıl az bir zaman değil. O zaman kucağıma aldığım çocuk hayranlarım vardı. Şimdi evlenmişler ve kendi çocuklarını kucaklarını almışlar. Beni ziyarete gelip fotoğraf çektiriyorlar. Hayranlarımla aramda fazla bir yaş farkı yok. Milenyum yıllarını onlarla beraber yaşıyoruz. 18 yaşında baba oldum. Oğlumla bile aramda fazla yaş farkı yok.” diye konuştu.

‘6 Yıl Kendimi Geri Çektim’

”Günde 3-4 konser yapıyoruz. Özellikle Avrupa turneleri çok yoğun geçiyor. Kadınlar Matineleri ve Gece Kulüpleri’nde sahne aldık. Programlarım çok yoğun geçiyor. Kendimi bir 6 yıl geri çekmiştim. Bu arada albüm bile yapmadım. Biraz kırgınlığım ve yorgunluğum vardı. Biraz dinlenmek için 6 yıl ara verdim. Medyaya kendimi kapatmıştım. Pişman değilim. Ben çok duygusal biriyim deşarj olmam gerekiyordu.”

Canlı yayın tekrarını izlemek için;

 

Reklam
oduller-reklam-banner