Araç çubuğuna atla
MüzikMüzik Haber

Deezer RTÜK’ün İhtarını Kabul Etti!

Yerli ve yabancı platformların lisanslama süreci kapsamında RTÜK, Tidal ve Deezer da dahil olmak üzere pek çok kuruma 72 saat süre tanıdı.

3 aylık yayın lisans ücretini peşin ödeme şartı da koyan RTÜK, şartları yerine getirmeyen kurumlara yayın yasağı getirileceğini duyurdu. Buna göre ihtar gönderilen kurumlar RTÜK’ün resmi sitesinde açıklandı:

1- https://serikajanstv.com/
2- www.enbursa.com/
3- https://www.kent19.tv/
4- https://www.tidal.com
5- https://www.deezer.com
6- www.radiokent.net

Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmeliği’nin “İnternet ortamından yayın lisansı almadan yapılan yayın hizmetleri” başlıklı 10’uncu maddesine göre yukarıda adı geçen kurumlara ihtar gönderildi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Deezer’ın lisans başvurusu yaptığını duyurdu. Şahin şu notu düştü:

“İnternetten isteğe bağlı yayıncılık yapan yerli ve yabancı kuruluşların lisanslama süreçleri devam ediyor. Son duyurumuza istinaden ‘Deezer’ da lisans müracaatını yaptı. Başvuru yapmayan diğer kuruluşların kısa süre içerisinde işlemlerini başlatmaları gerektiğini hatırlatıyorum.”

rtük deezer ebubekir şahin twitter

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.