Ana Sayfa » Yazarlar » Tilki » Demet Akalın & Onurr İşbirliği Geliyor !

Demet Akalın & Onurr İşbirliği Geliyor !

oduller-reklam-banner

Demet Akalın & Onurr İşbirliği Geliyor !

Uzun bir aranın ardından yeni yazımla yeniden sizlerleyim… Yine gün yüzüne çıkmamış ama “Vay be” dedirten ama gerçek olan müzik olaylarını sizlerle paylaşmaya başlayacağım…

Demet Akalın ile açılışımızı yapalım…

‘Demet Akalın’ın Şarkı Yaptıran Tweet’i ! ‘

Gökhan Özen, sözü ve müziği kendisine ait Özüme Döndüm şarkısının B kısmını Demet Akalın’ın eski menajerine attığı tweet’ten etkilenerek yazmıştı… Şarkı, Akalın’ın 2015 yılında çıkan “Pırlanta” albümünde yer almıştı.

İşte o tweet :

Demet Akalın : “Aklınca son işi bana ders vericek!.. Seni geldiğin yere döndürmek boynumun borcu olsun!..”

Aynur Aydın Jennifer Lopez’in Şarkısını Kaptı !

Jennifer Lopez’in okuyacağı bir şarkıyı kendisinin aldığını söyleyen Aynur Aydın, şarkının stüdyoda olduğunu ve henüz okunmadığını söyledi.

‘Şarkımız Arada Kaynadı’

İrem Derici, hit olacağını düşünüp de arada kaynayan şarkısı var mı sorusuna “Nerden Bilecekmiş” yanıtını verdi. Sözü Gökhan Şahin, bestesi ve düzenlemesi Emrah Karaduman imzalı “Nerden Bilecekmiş” şarkısı Emrah Karaduman’ın 2015 yılındaki Toz Duman albümünde yer almıştı.

Emel Müftüoğlu’nun Hovarda İntikamı

1995 yılında çekilen “Hovarda” şarkısının klip yönetmeninin Deniz Akel olduğunu söyleyen Emel Müftüoğlu, aslında klibi beğenmeyip yeniden montaj yapılmasını istemişti. İsteği reddedilince klibin asıl yönetmeni Abdullah Oğuz’dan hiç bahsetmeyerek yönetmenden intikam almıştı.

Deniz Akel’in aslında klip yönetmeni değil, klibin sanat yönetmeni olduğunu söyleyen Emel Müftüoğlu, “Deniz’in de klipte çok emeği vardı, Abdullah Oğuz tekrar montaj istemeyince katıldığım programlarda hep Deniz’in yönetmen olduğunu söyledim.” dedi.

Şarkıyı Sude Kurtardı

Betül Demir, Esas Duruş albümünün çıkış şarkısı Karabatak’ın nakaratına söz yazamayınca şarkıyı albümden çıkarmayı düşünmüştü. Fakat kardeşi Sude Bilge Demir nakarat sözlerini yazarak şarkının hit olduğunu söylemiş ve Betül Demir’e göre Sude, şarkıyı kurtarmıştı.

Demet Vazgeçti, Emirkan Kaptı !

Sözü ve müziği Ersay Üner imzalı ‘Muhteşemdik’ şarkısını beğenip albümüne almayı düşünen Demet Akalın, daha sonra vazgeçmişti. Akalın fikrini değiştirince şarkı Emirkan’ın yayınlanan yeni albümünde yerini aldı.

Elektronik İlyas Geliyor !

10 şarkılık yeni albümünü 2019’da yayınlayacak olan İlyas Yalçıntaş, 5 şarkının İncir, İçimdeki Duman gibi slow olduğunu söyledi. Diğer 5 şarkı için kafasındaki sound’u kullandığını ekleyen Yalçıntaş, elektronik seslerle dinleyenlerini şaşırtacak.

Metaforik  Edis

Edis Görgülü, Çok Çok şarkısında “Bam bam bam, yine yine yerlere ser beni mindere, Savaşır tuş olurum” cümleleriyle boks ve güreş metaforları kullandığını söylerken; Dudak şarkısındaki “Bir dudak bir yanak yolla” cümlesinde ise emoji metaforu olduğunu belirtti.

Derya’nın Çıkış Şarkısını Kaptı !

Güven Yüreyi’nin sözü, müziği Derya Uluğ ve Asil Gök imzalı Sen Maşallah şarkısı aslında Derya Uluğ’un çıkış şarkısıydı. Uluğ, Asil Gök’le arasının iyi olmadığı bir dönemde şarkının Güven Yüreyi’ye gittiğinden de habersiz olduğunu ekledi.

Yaz Aylarında Slow Albüm

Çıkış tarihi sarkan albümünde hareketli şarkı olmadığını söyleyen Merve Özbey, albümünü yazın çıkaracağını açıkladı. Özbey, Erdem Kınay prodüktörlüğünde okumaları devam eden albüme ekibiyle beraber inandıklarını da ekledi.

Küfüre Lalala Sansürü

Demet Akalın, sözü ve müziği Ersay Üner imzalı 2012 yılında çıkardığı Sepet şarkısının “Gitmiyor hoşuma lalala” cümlesindeki “lalala”nın aslında küfür olduğunu söylemişti. Düzenlemesi Burak Yeter imzalı şarkının ara melodisinde “lalala” sıkça tekrarlanmaktadır.

Demet Akalın & Onurr İşbirliği Geliyor 

Kısa bir süre önce Alper Narman’la ortak çalışmalarına ara veren Onurr, Demet Akalın’ın hazırlıklarını sürdürdüğü albümü için şarkı verdi. Onurr’un şarkısını Akalın’a ulaştıran isim ise Simge Sağın oldu.

Şarkımı Harcatmam !

Aylin Coşkun’un sözü ve müziği Sezen Aksu, düzenlemesi Volga Tamöz imzalı Anladın Sen Onu şarkısının zamanlama kurbanı olduğunu söyledi. Rağbet görmeyen şarkı için başka bir zaman başka şeyler yapacağını söyleyen Coşkun, şarkının harcanacak bir şarkı olmadığını ekledi.

Şimdilik benden bu kadar, kalın sağlıcakla…

Tilki | MüzikOnair

Reklam
oduller-reklam-banner