Araç çubuğuna atla
MüzikMüzik Haber

Demir Demirkan’dan Müjde Üstüne Müjde

Rock müziğin güçlü ismi Demir Demirkan önümüzdeki Kasım ve Şubat ayında birer single çıkaracağını müjdeledi. Şu sıralar İstanbul 2004 albümünün 15.yıl turnesini düzenleyen Demirkan, 2020’de de bir turne düzenleyeceğini söyledi.

Öte yandan Demir Demirkan, yükselişe geçen rap müziğin ‘muhalif duruş’ konusunda rock müzikle kıyaslanması ile ilgili konuştu. Demirkan, rock müzikte protest bir duruşunun olmadığını belirtti.

‘Yeni Single Geliyor’

Şu sıralar Zaferlerim, Gitti Gider, Kahpe gibi şarkılarının da yer aldığı 2004 İstanbul albümünün 15. yıl kutlama turnesini düzenleyen Demir Demirkan, Kasım ve Şubat ayında birer single çıkaracağının da müjdesini verdi.

‘Rap Müziğin Tamamı Mı Protest?’

Demir Demirkan Back On Stage dergisine verdiği röportajda ‘Son zamanlarda rap müziğin muhalifliği konuşuluyor. Kimileri de ‘Rock müzisyenler bugüne kadar ne yaptı’ gibi yorumlarda bulunuyor. Müziğin illa muhalif olmak gibi misyonu olmalı mı?’ sorusuna da yanıt verdi.

Ünlü rockçı, protest bir duruşunun olmadığını belirtti. Demirkan, ‘Ben rock yelpazesinin ‘protest’ tarafında durmuyorum. Bunu orada olanlar daha iyi açıklar sanırım. Tam da bilmiyroum ama rap müzik tarzının tamamı mı protest?  Müziğinde başka konuları işleyenler yok mu?’ dedi.

 

 

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.