Müzikonair Derya Uluğ Sezen Aksu’ya Yapılan Eleştirilere Sert Çıktı: Siyaseti Sanattan Uzak Tutun! | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Derya Uluğ Sezen Aksu’ya Yapılan Eleştirilere Sert Çıktı: Siyaseti Sanattan Uzak Tutun!

Derya Uluğ, Sezen Aksu'ya gelen tepkiler karşısında sert konuştu. Ünlü şarkıcı eleştirilere adeta ateş püskürdü.

Sezen Aksu’nun ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ isimli şarkısında geçen “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri eleştiri oklarının hedefi olmuş ve dine hakaret etmekle suçlanmıştı. Müzik camiasından Sezen Aksu’ya destek yağmaya devam ederken bir tepki de Derya Uluğ’dan geldi.

Ünlü şarkıcı Derya Uluğ, söz konusu tepkilere sert çıktı ve ”Siyaseti sanattan uzak tutun” dedi.

Derya Uluğ, ”Her geçen gün yapılan talihsiz açıklamaları hayretle izliyorum. Sezen Aksu derinliği olan üzerine biraz düşünülmesi gereken eserler yazan bir ozandır. Sanatçılara her konuda ‘Siz işinizi yapın, anlamadığınız konular hakkında yorumlar yapmayın’ gibi akıl verenlere ben de ‘Lütfen işinizi yapın anlamadığınız konularda ahkam kesmeyin’ demek yeridir diye düşünüyorum. Önce okuduğunuzu anlayın ve her alana soktuğunuz siyaseti sanattan uzak tutun” açıklamasını yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)