MüzikMüzik HaberÖzel

Dijital Dağıtım Şirketi CD Baby Hakkında İnceleme Başlatıldı

Dijital müzik dağıtım şirketi CD Baby ile çalışan ve fatura kesmeden yurt dışından gelen ödemeyi şahsi hesabına alarak hem gelir vergisi hem de KDV kaçıran sanatçılara inceleme başlatılıyor.

CD Baby dijital dağıtım şirketinin çoğunlukla hiç bir belge almadan ödeme yaptığı iddia ediliyor.

İlgili Makaleler

Müzik Onair’ın önceki gün gündeme getirdiği konuyla ilgili yetkililerce harekete geçildi. ”Müzik Dünyasında En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları” başlıklı haberimizde yabancı dijital dağıtım şirketleri konusunda önemli detaylara değinilmişti. Bu şirketlerin Türkiye’de mali ve hukuki sorumluluk sorumluluk taşımadığını haberimizde paylaşmıştık.

Vergi ve hukuki açıdan ülkemizde sorumlu olmayan şirketlerden bir tanesi de ‘CD Baby’ şirketi. Edinilen son bilgiye göre ABD merkezli çevrimiçi müzik distribütörü hakkında inceleme başlatıldı. Şirketin mali hareketleri mercek altına alındı. Sonuç olarak CD Baby ile çalışan sanatçılar vergi yükümlülüklerini yerine getirmemekten sorumlu tutulabilir ve vergi kıskacı altına girebilir.
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.