Müzikonair Dijital Platformlarda Şarkı Yayınlamak İçin Bize Ulaşın | Müzikonair
Genel Bilgiler

Dijital Platformlarda Şarkı Yayınlamak İçin Bize Ulaşın

Dijital platformlarda şarkı yayınlamak ve gelir elde etmek isteyen kişilerin merak ettiği soruları yanıtlıyoruz.

Dijital platformlarda şarkı yayınlamak ve gelir elde etmek isteyen kişilerin merak ettiği soruları yanıtlıyoruz. Müzikonair sektördeki güçlü varlığı ve iş birlikleri ile yüzlerce sanatçının eserlerini dijital platformlara lisanslamaktadır. Müzikonair Company bünyesindeki yapım şirketi ve PR ajansı ile hem bir plak şirketi görevi sürdürür hem de sanatçı PR çalışması yapmaktadır. Bununla birlikte değişen ve gelişen müzik endüstrisini yakından takip eden uzmanları aracılığıyla her türlü konuda danışmanlık hizmeti vermektedir. Bunlardan bir tanesi de dijital platformlarda şarkı yayınlamak konusundadır. YouTube Music, Spotify, Apple Music, Fizy, Muud gibi bütün platformlarda şarkınızı ücretsiz olarak yayınlatabilirsiniz.

Spotify, YouTube Music, Apple Music, Deezer ve tüm dijital platformlarda şarkılarınızı ücretsiz olarak yayınlıyoruz. Dijital platformlarda şarkı yayınlamak isteyen müzisyen ve sanatçılara özel teklif ve ek hizmetlerimizle 2022 yılına özel büyük fırsat sunuyoruz.

Müzikonair hiçbir plak şirketine gereksinim duymadan kendi label şirketinizi kurarak kesintisiz ve aracısız gelir elde etmek isteyen sanatçılara fırsatlar sunmaktadır. Şarkınızın tüm haklarını elinizde tutarak komisyonsuz gelir elde etmeniz mümkündür. Müzikonair kütüphanesinde yüzlerce sanatçı bulunan bir plak şirketi olarak bilinse de aynı zamanda çatısı altındaki label şirketlere de öncelik sunmaktadır. Yani Müzikonair çatısı altında kendi label şirketinizi kurarak siz de kendi sanatçılarınızı pazarlayabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Alt yapı desteği albüm yahut single çıkarmak isteyen müzisyen ve şarkıcıların en merak ettiği konular arasında yer alır. Müzik sektörüne adım atmak isteyen bağımsız ve amatör şarkıcıların müzik şirketlerine ulaşması sanıldığı kadar kolay değildir. Özellikle müzik endüstrisinin kollarının çoğalması ve sosyal medyanın hayatımıza entegre olmasıyla yüzlerce kişi sesini duyurabilmek için mücadele vermektedir. Peki yapım şirketi kurmak ve kendi markasıyla şarkı çıkarmak isteyenleri nasıl bir süreç bekliyor?

Dijital Platformlarda Kesinti Oluyor Mu?

Dijital platformlarda şarkı yayınlamak istiyorsanız ancak büyük ve yüksek bütçeli plak şirketlerine ulaşmanıza ve bu şirketlerle iş birliği yapmanıza maddi olarak hazırlıklı değilseniz, Müzikonair sizlere birçok iş birliği sunmaktadır. Öte yandan bağımsız kalmak ve kariyer yönetiminize kendiniz yön vermek istiyorsanız kendi yapım şirketinizi kurmak iyi bir fikirdir

Ancak kendi yapım şirketini kurmak isteyen birçok müzisyen müziğe odaklanamama konusunda bazı kuşkulara düşebilmektedir. Bağımsız bir şirket kurmak isteyen sanatçılar için hem avantaj hem de dezavantajlar bulunuyor. Her şeyi tek başına yapmak konusunda idealist olan müzisyenler bir süre sonra hem booking hem de tanıtım anlamında yetersiz kalmakla karşı karşıya kalmaktadır. Bu noktada kariyerinize güçlü bir ivme katmak amacıyla güçlü bir şirketi arkanıza almakta büyük avantajlar bulunuyor. Kariyer yönetiminize karar verme sürecinde bağımsız, ancak tanıtım konusunda bir şirket ile iş birliği sağlamak yerinde bir karar olacaktır. Yapım şirketi kurmak, kendi adınızla şarkı çıkarmak ve daha fazlası için Müzikonair ile iletişime geçebilirsiniz.

Yapım Şirketinizi Kurarak Şarkı Yayınlamak

Dijital platformlarda şarkı yayınlamak ve kendi müzik yapım ve dağıtım şirketini kurmak isteyenlere rehberlik yapan Müzikonair şarkılarınızı Youtube ve dijital platformlarda yayınlamanıza da yardımcı olmaktadır. Müzikonair şirketinin her alanda sizlere sunacağı dev iş birliği ile kendi markanızla kariyer basamaklarını hızlıca tırmanmanız mümkündür. Sesine, şarkılarına ve kendine güvenen birçok sanatçı doğru strateji ile kısa zamanda geniş bir dinleyici kitlesine ulaşabilmektedir. Kendi adıyla yapım şirketi kurmak ve şarkı çıkarmak isteyen müzisyenlere marka, PR, danışmanlık ve birçok alanda hizmet vermekteyiz.

İsmi duyulmamış bir müzisyenin şarkılarının radyolarda çalması, dijital platformlarda adının duyulması ve listelere girmesi tabii imkânsız değildir. Müzik dinleyicisi her dönem yeni seslere, şarkılara ve isimlere ihtiyaç duymaktadır. Bununla birlikte sosyal medyanın hayatımızda büyük bir yer edinmesi de nispeten daha az kitleye sahip müzisyenler için de bulunmaz bir nimettir. Sosyal medyada, dizilerde, sinemada, radyoda, dijital platformlarda, mekanlarda kulaktan kulağa yayılan bir şarkı için şans faktöründen daha fazlasına ihtiyacınız bulunuyor. İşte tam da burada profesyoneller ile iş birliği sağlamak gerekmektedir. Müzik sektöründeki acımasız rekabet ortamından sıyrılabilmek ve eserlerinizi milyonlara ulaştırma konusu bir ekip işidir. Sanatçıların bir ekip ile çalışması sanatını daha iyi yansıtabilmesi ve işine odaklanmasına katkı sağlar. Aksi takdirde basın, PR, tanıtım, toplantılar ve menajerlik gibi bir dizi alanda yetersiz kalması kaçınılmazdır. Hal böyle olunca markası size ait bir yapım şirketi kurarak ekibinizi oluşturabilirsiniz.

‘Kendi yapım şirketimi kurmak istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilemiyorum.’ diyorsanız işin hukuki boyutunun yanı sıra sürdürülebilirlik açısından da destek almanız gerekebilir.

Müzisyenlerinizin şarkılarını ve kendi şarkılarınızı kendi markanızla YouTube’da Netd Müzik, Spotify, Apple Music, Fizy, Muud, Deezer, Amazon Music, Tidal gibi dijital platformlarda yayınlatabilirsiniz. Kendi label şirketlerini kuran Müzikonair şirketinin sunduğu önemli fırsatı kaçırma ve sen de bu kişi ve kuruluşlar arasında yerini al!

Dijital Platformlarda Şarkı Yayınlamak ve Spotify Şarkı Yükleme Ücreti

Spotify şarkı yükleme ücreti sanılanın aksine ücretsizdir. Yapım şirketi yahut aracı dağıtım şirketiyle anlaşmalarınız dahilinde bu platforma şarkılarınız resmi olarak yüklenmektedir. Komisyonsuz ve ücretsiz olarak Spotify mecrasında eserlerinizi yayınlıyoruz. Spotify’a şarkı yüklemek ücreti olmadan yükleme yapmak için Müzikonair ile iletişime geçebilirsiniz. Müzikonair ile iş birliği sağlayan birçok sanatı hem şarkılarını ücretsiz olarak yayınlayabiliyor hem de komisyon ücreti olmadan gelir elde edebiliyor. Bununla birlikte şarkınızın PR çalışmaları yapılıyor ve Spotify listelerine girmek için bilmeniz gerekenler ve püf noktalar konusunda danışmanlık veriliyor. Spotify şarkı yayınlama ücretsiz tüm adımlar için bize ulaşabilirsiniz.

Netd Şarkı Yayınlama Ücreti

Netd şarkı yayınlama ücreti her yıl değişebilir. Öncelikle bilinmesi gerekir ki Netd’de şarkı yayınlatmak ücretlidir. Bu ücret, şarkı ve klibin uzunluğu gibi kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Net bir fiyat vermek de bu sebeple mümkün değildir. Aslında ödemeden önce düşünmeniz gereken ilk şey, paylaşacak bir müziğinizin olmasıdır. Netd Müzik’te yayınlatmak istiyorsanız Müzikonair Company bünyesinde yer alan yapım şirketi Müzikonair Records aracılığıyla şarkınızı Netd Müzik kanalında yayınlatabilirsiniz.

Son derece makul bir fiyatla söz konusu kanalda yayınlanan şarkınız milyonlara ulaşabilir ve kısa sürede ciddi bir dinleyici kitlesi elde edebilirsiniz. Her geçen gün dijital hale gelen müzik dinleme alışkanlıkları, YouTube üzerinden de çeşitli kanallar üzerinden de yayınlanmalıdır.

 

Bize Ulaşın

muzikonair@gmail.com e-posta ve 0552 685 38 82 Whatsapp Bilgi Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)