MüzikMüzik Haber

Dijital Tüketime Dikkat Çeken 6 Dakikalık Albüm Yolda

Müzik endüstrisindeki dijital dönüşümün dinleyici üzerinde aşırı tüketim doğurmasına dikkat çeken PRSNT adlı derleme albümün temelleri atıldı.

Müzik endüstrisindeki dijital dönüşümün dinleyici üzerinde aşırı tüketim doğurmasına dikkat çeken PRSNT adlı derleme albümün temelleri atıldı.

Şarkıların Her Biri 32 Saniye

Barcelona merkezli Modern Obscure Music, şarkıların her biri 32 saniyelik olan 6 dakikalık bir albümü duyurdu. Albüm; dijital servislere aşırı yüklenme, sosyal medya bağımlılığı ve 21. yüzyıl müzik tüketimi hakkında yorum yapmayı hedefliyor. Albüme geniş bir sanatçı kadrosu 32 saniyelik parçalarla katkıda bulunuyor. Toplamda 6 dakikalık PRSNT başlıklı albümün öne çıkan sanatçıları arasında Ryuichi Sakamoto, Nicolas Godin, Lyra Pamuk, Visible Cloaks, Lafawndah, Lucrecia Dalt, Kelman Duran, Pedro Vian ve Pierre Bastien gibi isimler yer alıyor.

 

Akıl Sağlığı Kuruluşuna Bağışlanacak

16 Nisan 2021’de piyasaya sürülmesi planlanan albümün ilk çalışması ‘Lifeworld’ ise albümün habercisi niteliğini taşıyor.

Modern Obscure Music etiketi ile piyasaya sürülecek albümden elde edilen gelir ise “aşırı tüketim ve dijital bağımlılıkların gerçek hayattaki etkileriyle mücadeleyi finanse etmeye” yardımcı olmak için bir akıl sağlığı yardım kuruluşuna bağışlanacak.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
50
+1
110
+1
170
+1
0
+1
90
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/jtDSQ
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.