Müzikonair Disney Plus Yerli Yapımları Kütüphanesinden Kaldırdı | Müzikonair
EkranSosyalVitrin

Disney Plus Yerli Yapımları Kütüphanesinden Kaldırdı

Disney Plus, Türkiye'de bazı yerli yapımları kütüphanesinden kaldırdı. Platformun orijinal yerli yapımlarına erişim sağlanamıyor.

Disney Plus, Türkiye’de yerli yapımlarının kütüphanesinden bazı içerikleri kaldırdı. Platformun orijinal yerli yapımlarına erişim sağlanamıyor. Son açıklamaya göre, Disney Plus’ın orijinal yerli yapımlarının temmuz ayı sonunda ABD ve diğer yurt dışı ülkelerinde de kaldırılacağı duyuruldu. Bu durum Türkiye’de de geçerli olup, birçok yerli yapım artık Disney Plus üzerinden erişilemez durumda. Kaldırılacağı söylenen yapımlar arasında “Recep İvedik 7”, “Kral Şakir: Geri Dönüşüm”, “Ben Gri”, “Kaçış”, “Dünyayla Benim Aramda”, “Yılbaşı Gecesi”, “Bursa Bülbülü” ve “Özür Dilerim” gibi yapımlar bulunuyor. Türkiye’de yapılan aramalarda bu yapımlara ulaşılamıyor.

Disney Plus Türkiye’de yerli yapımların kaldırılmasıyla ilgili gelişmeler yaşanırken, The Armenian National Committee of America (ANCA) adlı kuruluş da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Disney Plus Türkiye’nin “Atatürk” dizisinin de yayından kaldırılmasını istedi. ANCA açıklamasında, IMDB’nin adresine de atıfta bulunarak, filmin kaldırılması talebinde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)