Müzikonair Distrokid’e Türkiye’den Rakip Çıktı | Müzikonair
MüzikMüzik HaberÖzel

Distrokid’e Türkiye’den Rakip Çıktı

Bağımsız müzisyenlerin eserlerini yüklediği ve pek çok dijital müzik mağazasında yayınlatmak için tercih ettiği ABD merkezli şirket Distrokid’e Türkiye’den Müzik Onair rakip oldu.

Müzik üreticileri Distrokid’e dolar kuru üzerinden belli bir ücret karşılığında ödeme yaparak üye oluyor ve eserlerinin pek çoğunu fatura kesmeden, vergi ödemeden yayınlatıyordu. Sanatçılar dijital dağıtım şirketi Distrokid aracılığıyla vergi ödemeden dijital gelirler elde ediyordu.

Eserleriniz Artık Yasal Zeminde

Şimdiyse Türkiye’den Müzik Onair Records bu tabuları yıktı ve sanatçılara hem yasal hem de yüzde yüz yerli bir oluşum ile hizmet vermeye başladı. Müzik Onair Records ile sanatçılar, Türk lirasıyla çok cüzi bir meblağ karşılığında şarkılarını dijital müzik mağazalarında yayınlatabiliyor. Müzik Onair Records elde edilen dijital gelirlerin tam yüzde 75’ini ise sanatçılara veriyor.

Dijital Ortamlarda Dev Hizmet

Müzik Onair Records YouTube Türkiye’nin en büyük müzik sayfasında, izlesene, Fizy, Muud, Deezer, Tidal, Amazon Music, Spotify, iTunes, Apple Music gibi dünya genelinde yüzlerce dijital müzik mağazasında sanatçıların eserlerini yayınlanıyor.

Müzik Onair Records’un sunduğu hizmetler bununla da sınırlı kalmıyor. 

Pop, rap, rock, trap, arabesk, fantezi, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, özgün, klasik müzik başta olmak üzere her türden ve her dilden eserlere yer verilebiliyor. Öte yandan eserin Youtube aracılığıyla yayımlatılmasında video klip şartı da aranmıyor.

Kendi Etiketinizle Şarkı Çıkarın

Müzik Onair Records çatısı altında, isteyen kişiler kendi müzik şirketini kurulabiliyor ve sanatçılar böylelikle kendi markasıyla ya da adıyla eserlerini Youtube ve dijital platformlara yükleyebiliyor.

PR ve Radyo Hizmeti

Yasal zemine sadık kalınarak hazırlanan tüm hizmetler ile Müzik Onair Records sanatçıların müzik dağıtım ihtiyaçlarını karşılıyor. Dijital ortamların önem kazandığı günümüz müzik endüstrisinde üretimleriniz avantajlı yollarla daha fazla kişiye erişebiliyor. Sanatçılara Türkiye’nin en geniş kapsamlı müzik sayfası muzikonair.com ve sosyal medya hesapları aracılığıyla destek veriliyor ve ayrıca ulusal ve yerel 500 radyoya da eserlerini gönderiyor.

Müzik Onair Records PR hizmetiyle de sanatçılara öncülük ediyor.

Detaylı bilgi için
Tel & WhatsApp : 0552 685 3882
E-mail : muzikonair@gmail.com

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)