MüzikMüzik Haber

Da Poet: ‘Mekanın Sahibi Umrumda Değil’

Da Poet, ‘Mekanın Sahibi’ şarkısı sonrası hakkında çıkan çalıntı iddialarıyla rap camiasına damga vuran Norm Ender ile ilgili konuştu. DJ Da Poet: ‘Mekanın Sahibi umrumda değil. Neyi kullandığını bilmediğim için itham edemem Norm Ender’i. Bir şey diyemiyorum’ dedi. Öte yandan PMC stüdyolarının kurucularından olan Da Poet, Patron ve Hayki arasında devam eden tartışmada tarafını açıkladı.

Rapçi, prodüktör, DJ Da Poet, dün ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Beatmaking ve Hiphop kültürü” başlıklı atölye çalışması ve söyleşide müzikseverlerle buluştu. Da Poet, söyleşide beat hakkında bilgi verdi ve dinleyicilerle birlikte bir beat yaptı. Da Poet, daha sonra katılımcıların sorularını yanıtladı.

ODTÜ Müzik Topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Da Poet, rap dünyasındaki tartışmalarla ilgili açıklamalar yaptı. Norm Ender’in “Mekanın Sahibi” isimli şarkısının çalıntı olduğu yönündeki iddialara ilişkin “Norm Ender’in nereden aldığını bilmiyorum. İki ihtimal var: Ya o yapılmış bir beat’ten aldı, ki bu bence hiç doğru değil, ya da bir sample pack vardı, bir paket halinde seslerin olduğu pack’ler vardır. O pack’in içindeydi o ses ve o adamındı, onu kullandı. Onda pek sorun yok gibi görünüyor parasını ödediysen. Tam olarak neyi kullandığını bilmediğim için itham edemem Norm Ender’i. Bilmiyorum çünkü. Bir şey diyemiyorum. Çok da umrumda değil” şeklinde konuştu.

‘Mısır yiyen M.Jackson Gif’i Gibi Düşünüyorum’

Hayki ve Patron’la birlikte PMC Stüdyoları’nı kuran Da Poet, Hayki ile Patron arasındaki tartışmaya dair “Bunlarla ilgili konuşmak istemiyorum. Bunların olacağını biliyordum. Bununla ilgili Twitter’a mısır yiyen bir Michael Jackson gif’i atmıştım. O tamamen düşüncemi açıklıyor. Yüzlerine de söyledim. O yüzden 2011’den beri onlarla değilim.” dedi.

‘Nazdrave X Rap’ Albüm Olacak
Da Poet, müzisyen Ediz Hafızoğlu ile olan “Nazdrave X Rap” projesinin bir albüme dönüşeceğini açıkladı. Kendi solo albümü üzerinde çalışmaya devam ettiğini vurgulayan Da Poet, 90 BPM’nin ise bir albüm projesi olmadığını ifade etti.

Ebru Apalak | Müzik Onair
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.