Araç çubuğuna atla
RadyoYerel

Down Sendromlular Dj Oluyor!..

Down sendromluların istihdamını artırmaya yönelik projeler hazırlayan Uluslararası Down Sendromu Federasyonu (UDF), bu kapsamda yürütülen çalışmalar kapsamında “Down DJ’ler” yetiştirecek. İstihdam garantili mesleki eğitim alan down sendromlu 2 kişi, 16 haftalık eğitimin ardından özel radyolarda işe başlayacak.

Akademik eğitim alan down sendromluların, eğitimlerinin ardından iş bulamadıkları için evlerine döndüğünü anlatan UDF Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, bu nedenle toplumsal hayata yeterli oranda katılamadıklarını belirtti.

Down DJ’ler projesi nisan ayında başlıacağını anlatan başkan, “El beceresi yüksek, müzik kulağı olan 2 kişiyi belirledik. Bu arkadaşlarımız Türkiye’nin önemli DJ’lerinden eğitim alacaklar. Eğitim programı 16 hafta sürecek. Daha sonra özel radyolarda iş imkanı sağlayacağız” dedi.

 

Projelerle milli istihdam seferberliğine de destek olmaya çalıştıklarını kaydeden Tuncay, eğitimlerinin yüzde yüz iş garantili olduğunu da sözlerine ekledi.

Gelişmeleri Müzikonair’dan takip edebilirsiniz!..

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.