Müzikonair Dünya Starlığına Soyunan Aleyna Tilki Nereye Gidiyor? | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Dünya Starlığına Soyunan Aleyna Tilki Nereye Gidiyor?

Geçtiğimiz haftalarda yayımladığı Retrograde şarkısıyla dünyaya açılma yolunda ilk adımları atan Aleyna Tilki, bu çetrefilli yolda stratejik hatalarını mercek altına aldık.

Geçtiğimiz haftalarda yayımladığı Retrograde şarkısıyla dünyaya açılma yolunda ilk adımları atan Aleyna Tilki, bu çetrefilli yolda stratejik hatalarını mercek altına aldık.

Son zamanlarda kendisi hakkında yapılan gösterişli tanıtım kampanyalarına rağmen birileri Aleyna Tilki’ye işlerin iyi gitmediğini söylemesi lazım. Peki Aleyna’nın hataları neler?

Aleyna Tilki, söz müziği kendisine ait olan ‘Yalan’ şarkısındaki başarısızlıktan sonra Exxen’deki dizisinde de kendi söz ve bestelerini söylemeye ısrar etti. Böylece zaten iyi gitmeyen dizi tamamen çökmüş oldu. Oysa şarkılar doğru seçilseydi, bu müzikal dizi Aleyna Tilki ile parlayacaktı.

Bu Benim Masalım dizisi Aleyna’nın konsantrasyonunu ciddi şekilde bozmuş olacak ki old fashion bir kliple dünyaya açılmaya karar verdi.Klipte kullanılan uzay konsepti Edis ve Gülşen klibini andırdı. Aleyna Tilki bu ayrıntıyı nasıl atladı? Dizinin yorgunluğundan olsa gerek yoksa o çok zeki biri.

Dünya starı olmayı hedefleyen biri, global bir müzik şirketinden çıkacak ilk İngilizce single çalışması öncesi neden motivasyonunu bir anda Exxen’deki bir dizi projesine yoğunlaştırır? Aleyna Tilki’nin bu projede yer almasının kendisine ne kadar zarar verdiğini görmesi lazım. Exxen dizisi şarkı öncesi konsantrasyonunu olumsuz etkilemiş olsa gerek ki yara aldığını gözlemleyebiliyoruz. Herhalde Aleyna Tilki’nin Acun Ilıcalı’dan aldığı ücret bir hayli çok ki bu diziyi tercih etti. Yoksa dünya starlığı hedefi olan birinin bu süreçte yapacağı bir hata değil bu.

Öte yandan Aleyna Tilki Retrograde klibine genel direktör olarak kendi adını yazmış. Aleyna Tilki kibrinin kurbanı mı oldu? ”Kendim yazarım, kendim yönetirim” bakış açısı global piyasada ne yazık ki profesyonellik dışı. Dünya starı olmak için bu düşünce yetmiyor. Çünkü orası şampiyonlar ligi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)