EtkinliklerKonser

Dünyaca Ünlü İtalyan Müzisyen Dascar 26 Mayıs’ta İstanbul’da!

Yakın zamanda sürpriz bir Türk isimle düet şarkı çıkaracak olan Dascar 26 Mayıs'ta İstanbul'a geliyor. Senarist ve yönetmen Ebru Cengiz Ergen ve müzik prodüktörü Ömercan Özüaydın tarafından Türkiye'deki müzikal çalışmaları organize edilen müzisyen, depremzedeler için uluslararası bir yardım konseri düzenlemeyi planlıyor.

Yakın zamanda sürpriz bir Türk isimle düet şarkı çıkaracak olan Dascar 26 Mayıs’ta İstanbul’a geliyor. Senarist ve yönetmen Ebru Cengiz Ergen ve müzik prodüktörü Ömercan Özüaydın tarafından Türkiye’deki müzikal çalışmaları organize edilen müzisyen, depremzedeler için uluslararası bir yardım konseri düzenlemeyi planlıyor.

Dascar hakkında;

Floransa’da doğan Daniele Scardina (Dascar) , ailesinin ekonomik şartları kötü olduğu için 14 yaşında okulu bırakıp çalışmak zorunda kaldı. Ergenlik döneminde maruz kaldığı zorbalıklardan kaçmak için hayallere sığınan Dascar, ilk şarkısını 17 yaşında yazdı. Underground barlarda sahne almaya başlayan şarkıcı Kasım 2003’te Lithio adında bir grup kurdu. (Gruba adını veren kullandığı antidepresan). Hayatla arasındaki tek bağ müzik olduğu için Lithio dinleyici kitlesini genişleterek dünyanın en iyi rock sanatçılarıyla (Linkin Park, Blink 182, Sum 41, Simply Red) dünya turnelerine çıkmaya başladı.

Sonrasında depresyona giren Dascar, 2017’de Japonya’da intihar girişiminde bulundu. Ancak bir kadın tarafından hayatı kurtarıldı. Bu deneyimden sonra, depresyon sorunları olan insanlara sorunlarla yüzleşmeleri, hayatı sevmeleri konusunda profesyonel motivasyon toplantıları yapmaya başladı. 2019’da PKD adında geri dönüşü olmayan bir hastalık teşhis edildi. Aynı yıl bağış ve bağışçılardan bahseden “The Gift” şarkısını yazdı. Şarkı, Dünya Bağış Günü’nde Dünya Bağış Günü’nün temsilcisi ve yeni ilahisi olarak Papa Francis ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından ödüllendirildi.

Bi2 grubu tarafından yazılan 80’lerin Rus şarkısı “No One Writes to the Colonel” ‘i rock sounda coverladı. Şarkı,tüm sosyal ağlarda 100 binden fazla paylaşım ve milyonlarca izlenme ile Rusya’nın en çok paylaşılan şarkısı oldu.

Kasım 2022’de ilk solo albümü “Till Death”  için grup çalışmalarına ara veren Dascar, solo single çalışması “All The Time” ı yayınladı. Şubat 2023’te çıkan “What You Waiting For” 3 ayda milyon yayını geçti.

30 Mart 2023’te Ukrayna’daki savaşı anlatan “The Girl From Kyiv” şarkısını çıkardı. Şarkı, Ukrayna’da en çok paylaşılanlar arasında yer aldı ve Ukrayna halkı tarafından marş olarak kabul edildi. 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu