Müzikonair Ece Ronay: “Farklı Tarzlara Yavaş Bir Geçiş Yapacağım, Asıl İstediğim Tarz Apayrı” | Müzikonair
FenomenMüzikMüzik HaberSosyal
Trend

Ece Ronay: “Farklı Tarzlara Yavaş Bir Geçiş Yapacağım, Asıl İstediğim Tarz Apayrı”

Fenomen şarkıcı Ece Ronay, Müzikonair Instagram canlı yayınında müzik kariyeri hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Sosyal medyada yayılan karpuz videosuyla üne kavuştuktan sonra müzik dünyasına adım atan Ece Ronay, dün Müzikonair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş’ın konuğu oldu.

Ece Ronay, yayında tuttuğu totemden söz etti. Her şarkı çıkardığı zaman totem tuttuğunu söyleyen Ronay şöyle konuştu:

“27 bin tane yorum beğendim. Hem okuyup hem beğeniyorum. Totemim bu dedi. Totemimi her zaman uygularım. Şarkı çıktığı ilk 3 gün telefonu elimden bırakmam. O yüzden beynim yanıyor ilk 3 gün. Sonra biraz azalta azalta 10 gün sonra bırakıyorum. İlgilenmeye çalışıyorum çünkü şarkım iyi de olsa kötü de olsa beni destekleyen çok iyi bir kitlem var ve onların yaptığını karşılıksız bırakmak istemiyorum aslında.”

“ŞARKILARIMIN BİR SEBEBİ YOK”

Sunucu Cüneyt Diktaş “Peki bazen şuursuz yorumlar oluyor…” deyince gülerek “Tutamıyorum kendimi küfür ediyorum” dedi. Keyifli geçen programda Ronay, şarkılarının nasıl ortaya çıktığı sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Bütün şarkılarımın hiçbir sebebi yok. Anlık bir şekilde gönderiyorlar, bu şarkıyı alır mısın diyorlar. Olur alırım diyorum. Alacağım şarkılara gelene kadar önüme onlarca yüzlerce şarkı geliyor. Ben en anlamsızını seçiyorum. Özel olarak en saçma sözleri olanı seçiyorum çünkü böyle bir tarz yarattım. Bundan sonra Mastika şarkısı çıkacak. Eski şarkılardan ilham alıyoruz biz, eskileri yeniye uyarlıyoruz. ‘Sevesim’ diye bir şarkı yaptım, çok güzel kendi halinde bir şarkıydı. Asla trol yok, kimse umursamadı. 10 milyonda kaldı. Ama bir ‘Şiki Şiki Baba’ yaptım, 70 milyon oldu.”

“FARKLI TARZLARA YAVAŞ BİR GEÇİŞ YAPACAĞIM”

Sevilen fenomen sözlerine şöyle devam etti:

“Sevesim güzel bir şarkıydı ama benim kitleme hitap etmedi. Yine sevdiler, yine desteklediler ama özel olarak ikinci üçüncü kez girip dinlememişler. O yüzden ben artık müziği güzel, klibi güzel, sözleri de biraz kafa karıştırıcı şarkılar yapıyorum çünkü benim tarzım bu şekilde oturmuş. Tarzımın dışına çıkınca sevenlerimi kaybettiğimi fark ettim. Şu an sadece piyasadaki yerimi tam olarak oturtayım, sonra zaten kendi istediğim tarz apayrı bir tarz… Ona geçmeye çalışacağım, şan eğitimi almaya başlayacağım. Farklı tarzlara yavaş bir geçiş yapacağım.”

“ESKİ HAYATIMI ÖZLÜYORUM”

Fenomen olunca okulu bıraktığını ve bir kafe açmayı hayal ettiğini söyleyen Ece Ronay, şu ifadeleri kullandı:

“Eski hayatımı özlüyorum, kafam sakindi. Şu an öyle bir şey olmuyor. Her sabah uyanıyorum kim story atıp da bana salladı ya da kim TikTok’ta bana giydirdi şeklinde bir kaos ortamı var ve bu yorucu. Eskiden takipçi sayısı önemli olmaksızın kim olursa olsun duramayıp cevap veriyordum. Ama artık direkt engelliyorum, o kadar kafam rahat ki… Psikolojimi bozacak şeyleri hayatımdan çıkarmayı öğrendim.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu