MüzikMüzik HaberVitrin

Edip Akbayram’ın Cumhuriyet Konseri İptal Edildi

Edip Akbayram'ın Cumhuriyet Bayramı'nın 99. yılında vereceği konser valilik kararı ile iptal edildi. Akbayram, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda bu duruma yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Edip Akbayram’ın Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılında vereceği konser valilik kararı ile iptal edildi. Zonguldak Valiliği’nin aldığı karar üzerine Ereğli Kaymakamlığı, konserin iptal edilme sebebi olarak Bartın’da yaşanan taşkömürü patlamasında 41 madencimizin şehit olmasını gösterdi. Akbayram, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda bu duruma yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Sanatçı, Instagram hesabında yaptığı paylaşımda her zaman hak, hukuk, adalet ve emekçinin yanında olduğunu belirterek şu sözlere yer verdi: “42 maden emekçisinin acısı yüreğimde bir nebze olsun azalmış değil. Tüm resmi kurum ve kuruluşların yası olduğunu o yüzden de siyasi kararlar ile gölgelenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Gönül isterdi ki emekçi kardeşlerimiz ile birlikte yan yana meydanda Cumhuriyet coşkusunu yaşayarak yine onların sesi olabileyim”

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.