MüzikMüzik Haber

Edis’in Dünya Starlığına Oynaması Pahalıya Mı Patladı?

Geçtiğimiz yıl seyahat ettikleri uçakta  “Uçak düşse Türk Pop müziği biter” şeklindeki iddiaları ile çok konuşulan Edis ve Aleyna Tilki’nin o günden bu yana olan çalışmalarını mercek altına aldık. Peki diğer popçular tarafından tepki alan iddia sonrası Edis ve Aleyna Tilki neler yaptı? Her iki isim de  ”Dünya starı olacağım” sözünü hayata geçirebilmek için çeşitli adımlar attı. Peki o günden bugüne neler oldu?

Edis’in ilk video kliplerindeki haliyle bugüne bakıldığında ünlü şarkıcının değişimi dikkat çeken ilk unsur oluyor. Edis’in birkaç yıl içindeki değişimi görenleri şaşırtıyor. Ünlü şarkıcı yıllar içinde aldığı kilolar ve yorgun tavrı ile dikkat çekiyor. ‘Değişim’ adımlarıyla farklı tarzlarla karşımıza çıkan ünlü şarkıcı, yaşlı ve şişman biri olarak görür olduk.

Hit Beklentisi Yalan oldu

Pop müziğin geniş hayran kitlesine sahip yeni dönem isimleri arasında yer alan Edis’e ‘Tarkan’ın veliahtı’ gibi yakıştırmalar yapıldı. Ancak Edis, son dönemde ivmeyi düşürdü ve deyim yerindeyse yaşlandı. Edis’in o günden bu yana piyasaya sürdüğü şarkılar, hit şarkılarının gölgesinde kaldı.

Edis’in Dünya Starlığına Oynaması Pahalıya Mı Patladı?

Dijital platformlar ve radyoların listelerinde Zeynep Bastık, Edis’in önüne geçmeyi başardı. Edis, bu sırada müzikal tarzına R&B ve urban tınılar da eklemeyi tercih etti ve yeni bir sound oluşturdu. Dünyaya açılma isteğinde olan Edis, Amerika’daki çalışmalarını sürdürürken Türkiye’de zirveyi Zeynep Bastık’a kaptırdı. Uzun bir süredir pop müzik dinleyicilerinin beklediği Gülşen ve Edis düeti de yılan hikayesine dönüşünce Edis’in sesini neredeyse duyamaz olduk.

Bambaşka Bir Edis

Sessizliğini bozan Edis’in yeni tarzı ‘Perişanım’ teklisiyle radikal olarak karşımıza çıktı. Ancak şarkı beklentinin altında kaldı. ‘Perişanım’ Edis’in İngilizce albümü öncesi yeni müzikal kimliğinin de bir habercisiydi. Edis’in stratejisi Türkçe Pop için yeni umutlara gebe olsa da halihazırda yeni Edis, listelerin en tepesinde gördüğümüz Edis değildi.

Aleyna Tilki’nin İnişli Çıkışlı Kariyer Grafiği

Öte yandan Aleyna Tilki, kariyerinde inişli çıkışlı bir grafikle karşımıza çıktı. Ünlü şarkıcı, söz ve müziği kendisine ait olan şarkılarla hayranlarının karşısına çıkmayı tercih etti. Aleyna Tilki, kendi video kliplerinde de yönetmen koltuğuna oturdu.

Aleyna’dan Olumlu Adım

Ancak Aleyna Tilki’yi listelerin zirvesine çıkaran projelerinde her zaman işin uzmanı kişilerle çalıştı. Aleyna Tilki’ye sahip olduğu popülerliği ve star ışığını getiren strateji hiçbir zaman şaşmadı.Aleyna Tilki’yi kendi klip yönetmeliği ile değil, işlerin uzmanı kişilerle yola çıkması kariyeri için çok daha olumlu bir adım oldu. Bunu son şarkısının dünya listesine girmesiyle birlikte görmüş olduk.

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.