MüzikMüzik Haber

Elif Kaya: ‘Konserleri Denizin İçinde Verelim…’

Elif Kaya, ‘Denizin içinde konser verelim. Herkes suyun içinde olsun’ dedi. Konserlerin askıya alınmasıyla ilgili konuşan şarkıcı Elif Kaya koronavirüs tedbirleri ile normalleşme hakkında yeni bir fikir sundu.

2 aydan uzun süredir devam eden Müzik Onair Instagram canlı yayınları Ramazan Bayramı boyunca devam ediyor. Cüneyt Diktaş’ın sunduğu Instagram canlı yayınına bayramın ilk gününde aranjör Selim Çaldıran ve şarkıcı Elif Kaya konuk oldu.

Hayranlarına mini konser veren ikili, merak edilen soruları samimiyetle yanıtladı.

”Konserleri Denizin İçinde Verelim”

Selim Çaldıran, ”Mesafe olarak korunursa ben olabilir diye düşünüyorum. İnsanların eğlencceye ve deşarj olmaya hakkı var. Ben takarım, takıştırırım giderim. Almanya’da arabalarla giriyorlar konser alanlarına sadece araba camları açarak konser dinleniyor. Değişik bir şey olabilir” diye konuştu.

Elif Kaya ise  ”Çok uzun zamandır dışarı çıkmadık. Kostümlü bir parti yapılabilir. Bana gülecekler belki ama denizin içinde konser yapmayı düşündüm. Düşünsenize herkes suyun içinde. Ama her şey normale dönecekse bir yaz evde oturalım.”

”İki Yeni Şarkı Geliyor”

Karantina süreci boyunca Selim Çaldıran ile birlikte iki şarkı hazırladığını söyleyen Elif Kaya evde de bir klip çektiğini söyledi. Kaya,  ”Şarkıların söz ve müziği bana ait. Biri hareketli biri slow. Birinin düzenlemesini Genco Arı yaptı. Şimdilerde dijital platformlardan tarih almayı bekliyoruz. O tarihe ulaştığımda duyuracağım” diye konuştu.

Şarkıya üç değişik versiyon yaptıklarını söyleyen Selim Çaldıran, karar verme sürecinin de zorlu geçtiğini belirti. Selim Çaldıran karantina günlerini şöyle özetledi ”Üretim yapma zor oluyor gündüzleri. Gecenin hüznü ve sessizliği ilham veriyor. Ben 30 senedir sanabah 6-7 gibi kalkıyorum. Elif de bu düzene ayak uydurdu.”

Elif Kaya, ‘Nihayet’, ‘Sabır’ , ‘Gesi Bağları’ , ‘Yine Yol Göründü’ , ‘Seni Kimler Aldı’ ‘Sen Affetsen Ben Affetmem’ gibi sevilen şarkıları seslendirdi, Selim Çaldıran ise enstrüman ile Elif Kaya’ya eşlik etti.

İşte canlı yayının tekrarı;

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.