Albüm & SingleMüzik

ELİF KAYA’NIN YENİ ALBÜMÜ : “KARANLIK DÜNYAM”

2 yıldır profesyonel olarak sahne hayatına devam eden Elif Kaya, “Karanlık Dünyam” isimli ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. 10 şarkı 3 versiyondan oluşan “Karanlık Dünyam” albümünün çıkış parçası olan “Karanlık Dünyam” şarkısının sözü ve müziği anonim, düzenlemesi ise ünlü aranjör Selim Çaldıran’a ait.

Müzik hayatına küçük yaşlarda söz ve beste yaparak başlayan Elif Kaya’nın “Karanlık Dünyam” albümünde 3 şarkının sözü ve bestesi kendi imzasını taşıyor. Sözü ve müziği Elif Kaya’ya ait olan şarkılardan “Gerçek Lazım”ın aranjesi Enver Güven, “Nerdeydin Dün Gece”nin aranjesi Batu Çaldıran ve “Olmuyor Denedim” şarkısının aranjesi Selim Çaldıran’a ait. Sözü Mehmet Yüzüak, müziği Kevork Norayr Demirciyan’a ait “Kader Çıkmazı” şarkısının akustik versiyonunun aranjesi Selim Çaldıran’a, club versiyonunun aranjesi ise Emrah Karaduman’a ait. “Karanlık Dünyam” şarkısı gibi albümde sözü ve müziği anonim olan “Gaziantep Yolu” şarkısının aranjesi de Selim Çaldıran imzası taşıyor. “Sarıl Bana” şarkısının sözü Ülkü Aker, bestesi Kevork Norayr Demirciyan ‘a ait.

Albümde dinleyicilere bir de flamenko sürprizi var. Sözü ve müziği ünlü Yunan besteci Tsaknis Dionysios’a ait olan “Naci En Alamo” isimli İspanyolca şarkı, albümün en renkli parçalarından biri. Albümde şarkının Zeynep Talu tarafından sözleri yazılan, Selim Çaldıran tarafından aranjesi yapılan Türkçe versiyonu “Bana Dokunma” da yer almakta. Albümde dikkat çeken bir şarkı daha var ki o da 2012 yılında hayatını kaybeden başarılı müzik adamı Ertuğ Ergin’e ait olan “Zıtlar Dünyası” şarkısı. “Karanlık Dünyam” albümünde bu şarkıyı seslendiren Elif Kaya, albüme Ertuğ Ergin’in kendi sesiyle ve gitarıyla kaydettiği versiyonunu da koyarak Ergin’i unutmadı. Stüdyo Maestro’da kayıtları tamamlanan “Karanlık Dünyam” albümünün mix ve mastering’i Candar Köker tarafından yapıldı. Fotoğrafları Tayfun Çetinkaya tarafından çekilen albümün grafik tasarımı ise Enes Erkan’a ait.

Albümle aynı adı taşıyan ve albümün çıkış parçası olan “Karanlık Dünyam” şarkısının video klibi Hasan Kuyucu yönetmenliğinde, 20 kişilik bir ekiple, yaklaşık 7 saat süren bir çalışma ile tamamlandı. Sahne İstanbul’da çekimleri yapılan video klipte birbirinden değerli isimler Elif Kaya’ya eşlik etti. “Karanlık Dünyam” video klibinde Kutsi, Metin Şentürk, Berksan, Baha ve Selim Çaldıran “Ünlüler Orkestrası” olarak kamera karşısına geçti. Kutsi’nin gitar, Berksan’ın bateri, Metin Şentürk’ün bas gitar, Baha’nın buzuki, Selim Çaldıran’ın ise klavyesi ile eşlik ettiği video klip renkli görüntülere sahne oldu.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.