SosyalSosyal Medya

Elon Musk’tan Radikal Karar! Sosyal Medya Platformlarına Sansür…

Twitter'ı satın almasının ardından bir dizi değişikliğe giden Elon Musk, tepki çekecek bir değişikliğe daha gidiyor. Musk'ı şimdi de diğer sosyal medya mecralarına ait bağlantı paylaşımlarını yasaklayacağı konuşuluyor.

Twitter’ı satın almasının ardından bir dizi değişikliğe giden Elon Musk, tepki çekecek bir değişikliğe daha gidiyor. Musk’ı şimdi de diğer sosyal medya mecralarına ait bağlantı paylaşımlarını yasaklayacağı konuşuluyor.

Yeni kural ile birlikte Facebook ve Instagram başta olmak üzere  diğer platformlardaki içeriklere bağlantı verilmesine artık izin verilmeyecek.

Aynı kural, Mastodon, Post ve Truth Social gibi yeni ortaya çıkan Twitter alternatifleri için de geçerli olacak. Ancak daha sonra Musk, kullanıcıların işletmelerini tanıtmak için Instagram veya Facebook profillerini Twitter’da bağlamayı seçmelerinin “makul” olduğunu kabul ederek bu kuralı biraz gevşetmeye karar verdi.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.