Müzikonair Emir: “Son Şarkımda Eski Şarkıların Havası Var” | Müzikonair
RöportajlarSanatçı Röportajı

Emir: “Son Şarkımda Eski Şarkıların Havası Var”

Son olarak "Ben Unutmayı Bilmem" şarkısıyla müzikseverlerin karşısına çıkan şarkıcı Emir, Müzikonair'dan Alper Ergez'in sorularını yanıtladı.

Merhaba Emir Bey Müzikonair’a hoş geldiniz, nasılsınız müzik hayatınıza ilk nasıl başladınız? Bu mesleğe ilginiz ne zamandır var? Sizleri daha yakından tanıyabilmemiz için kendinizden bahseder misiniz?

Küçük yaşlarımdan beri müziğe ilgiliydim. İyi bir dinleyiciydim. Üniversite yıllarımda müziğin mutfağında çalıştım. Çeşitli albüm prodüksiyonlarında görev aldım. Menajerlik yaptım. Daha sonra ilk albümümü çıkardım.

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci işinizi ve kişisel yaşamınızı nasıl etkiledi?

Uzun zamandır memleketim Cunda’da yaşıyorum. İstanbul’a iş için geliyorum. En büyük değişiklik bu oldu. Trafikten ve kalabalıktan uzak, denizle doğayla iç içe zaman geçiriyorum.

Şimdi de Sony Music etiketiyle çıkan “Ben Unutmayı Bilmem” isimli yeni single çalışmanızla ilgili konuşmak isteriz. Öncelikle hayırlı olsun. Şu ana kadar gelen tepkiler nasıl, kimlerle çalıştınız? Biraz bahsedebilir misiniz?

“Ben Unutmayı Bilmem” bestesi İlker Bayraktar’a ait bir şarkı. Ben de sözlerini severek ve heyecanla yazdım. Mustafa Ceceli de düzenlemesini yaptı. Samimi ve duygulu bir şarkı olduğunu düşünüyorum. Eski şarkıların havası var.

şarkıcı emir ben unutmayı bilmem müzikonair alper ergez röportaj

Bu arada “Ben Unutmayı Bilmem” isimli yeni şarkınızın klip çekimleri nasıldı? Çekimler nerede yapıldı ve kimlerle çalıştınız? Biraz bahsedebilir misiniz?

Erdi Sevinç yönetmenliğinde terk edilmiş bir Rum köyünde çektim klibi. Şarkıdaki yalnızlık, köydeki yalnızlıkla çok örtüştü. Kartpostal gibi görüntülerle içimiz ısınsın istedim bu soğuk günlerde.

İyi bir sesiniz var, sahne ışığınız çok yüksek, görselliğiniz gayet başarılı. Tüm bunlara dayanarak şarkıcılığın yanı sıra oyunculuk ya da modellik yapmayı düşündüğünüz oldu mu hiç?

Hiç düşünmedim. Bana yakışabilecek altından kalkabileceğime inandığım bir rol olursa olabilir ancak.

şarkıcı emir müzikonair alper ergez röportaj

Kendinize belirlediğiniz mesleki bir hedef var mı?

Daha güzel şarkılar yazmak, şarkılarımın daha çok insan tarafından sevilmesi, söylenmesi.

Sizi biraz da sosyal açıdan tanıyalım. Müzisyenlik dışında başka bir ilginiz merakınız var mı? Mesela bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz?

Bu aralar yürüyüş yapıyorum bol bol. Cunda’da zeytin toplamaya gittim bu sene mesela. Geçen gün mantar toplamaya gittim. Ateş yakmak için çalı çırpı topluyorum. Arada balığa gidiyorum arkadaşlarımla, kendim avlamasam da. Geceleri de söz yazıyorum.

Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

İnşallah daha güzel günlerde yine buluşalım. Kendinize dikkat edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu