Müzikonair Emir: Zorlamadan, Ucuzlaştırmadan Güzel Pop Yapmaya Çalışıyorum | Müzikonair
MüzikRöportajlarSanatçı Röportajı

Emir: Zorlamadan, Ucuzlaştırmadan Güzel Pop Yapmaya Çalışıyorum

Pop müziğin önde gelen isimlerinden Emir, MüzikOnair'dan Alper Ergez'e konuştu.

  1. Merhaba Emir Bey, MüzikOnair’a hoş geldiniz öncelikle. Kaç yıldır müzik piyasası içeresindesiniz? Ve Bu camiaya ilk nasıl girdiniz?

Müziğe çocukluğumdan beri aşıktım. Müzik sektöründe ve yakın işlerde çalıştım uzun süre. Sonra prodüktörüm Haluk Şentürk’le albüm yapmaya karar verdik. Her şey beklediğimizden güzel gitti ve çok başarılı bir albüm hazırladık.

2. İlk çıkış şarkınız olan ‘Ben Sen Olamam’ ile müzik piyasasına giriş yaptınız. Çıkış şarkınızda Tarkan da vokalistliğinizi yaptı ve klipte de rol  aldı. Peki Tarkan ile başlamanın avantajları ve dezavantajları neler oldu.

İlk albümde Tarkan’la çalıştığım için ve onu tanıdığım için hep avantajlı hissettim kendimi. Her ne kadar ilk zamanlarda dışarıdan dezavantaj gibi gözükse de güzel ve başarılı şarkılarla yoluma devam ettim. Şarkılarım her şeyin önüne geçti.

 3. Şimdilerde Sony Music etiketiyle çıkan ‘’Gecenin Yarısı” isimli yeni  çalışmanızla ilgili konuşmak isteriz. Öncelikle hayırlı olsun. Şu ana kadar gelen yorumlardan memnun musunuz ve bu şarkınızda kimlerle çalıştınız? Biraz bahsedebilir misiniz?   

‘Gecenin Yarısı’ çok samimi sıcak bir şarkı. Aranjesi de bir o kadar yeni ve fresh. Sözleri yine ben yazdım, bestesi İlker Bayraktar’ın. Erdem Kınay da süper bir aranje yaptı bence. Daha hiç kötü bir yorum duymadım. Güzel bir pop şarkısı oldu. Zorlamadan ucuzlaştırmadan güzel pop yapmaya çalışıyorum.

4. ‘’Gecenin Yarısı” isimli şarkınızın klibinde oyunculuk performansınızı da gösterdiğinizi görüyoruz. Peki oyunculuk düşünüyor musunuz? Klip çekimleriniz  nerede yapıldı ve kimlerle çalıştınız? Biraz bahsedebilir misiniz?

Erdi Sevinç yönetmenliğinde Karaköy Suma Han’da çekildi. Benim de eğlenmek için gittiğim bir yer. Kostümüyle ışığıyla renkli ışıltılı bir klip oldu. Farklı gözüktüğümü söyleyenler oluyor bu klipte. Saç kesimim, bıyığımdan dolayı. Oyunculuğu da rahat edebileceğim kendime yakıştırabileceğim bir proje olursa düşünebilirim.

5. Bugüne kadar şarkılarınızda genelde ünlü isimlerin seslerine de yer verdiğinizi biliyoruz. ‘Yıldız Tilbe, Tarkan, Gülşen…’ gibi, peki bundan sonraki süreçte yeni isimleri de duyacak mıyız şarkılarınızda?                                                                                                                                                                                                  Söz yazmaktan çok keyif aldığım ve kendimi de başarılı gördüğüm için bu yıllarda kendi şarkılarımı söylüyorum. Farklı bestecilerle çalışıyorum ama. Dediğiniz isimlerle ve yeni isimlerle irtibat halindeyim. Önümüzdeki zamanlarda yeni iş birlikleri olabilir.

6. Şarkılarınızı çıkarmadan önce danıştığınız, onayını aldığınız isimler oluyor mu?                                                                                                                                                                                                                    Samimiyetine ve fikrine güvendiğim insanlara dinletiyorum. Arkadaşlarım, annem, müzisyen arkadaşlarım ya da hiç tanımadığım insanlar bile olabiliyor.

 7. Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?                                                                                                                                                                                                                       Beni Beni seven dinleyen herkese ve MuzikOnair okuyucularına teşekkürler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu