Ana Sayfa » Müzik » Emre Atlı’dan Samimi Açıklamalar: ”Yıldız Tilbe İle Düet Yapmak İstiyorum”

Emre Atlı’dan Samimi Açıklamalar: ”Yıldız Tilbe İle Düet Yapmak İstiyorum”

oduller-reklam-banner

Müzik Onair’dan Alper Ergez, O Ses Türkiye yarışmasıyla yıldızı parlayan, pop müziğin yükselen ismi Emre Atlı ile bir araya geldi. Emre Atlı, özel hayatından müzikal çalışmalarına kadar birçok ayrıntıyı ve merak edilen soruyu Müzik Onair takipçileri için anlattı.

  1. Merhaba Emre Bey hoş geldiniz nasılsınız sizleri daha yakından tanıyabilmemiz için biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba ben Emre Atlı :) 20 Eylül 1996 İstanbul doğumluyum. Aslen Nevşehir Ürgüplüyüm. Burcum Başak, Boyum 1,74 cm genellikle mevsimlerden yaz aylarını severim. Duygusal ve anaç bir yapıya sahibim.

  1. İçinde bulunduğumuz karantina günleriniz nasıl geçiyor neler yapıyorsunuz?

En başlarda tabiki herkes gibi bulunduğumuz durumun ciddiyetini kavrayamamıştım, kendi kendime bu ülke neleri atlatmadı ki 1-2 haftaya toparlanır ve herkes normal yaşantısına geri döner diye düşünüyordum. Ama bu düşüncedeki yanılgım maalesef ki çok geç olmadı:)

Sonrasında başlardaki sokağa çıkmama günleri biraz darlamıştı ama bu süreçte birtakım faaliyetlerle, aile bağlarımızın yeniden sıkılaşmasıyla birlikte bir şekilde toparlandı. Beni üzen tek şey yapmış olduğum mesleğimden, şarkı söylemekten ayrı kalmak oldu.

  1. Müzik hayatına ilk nasıl başladınız ve bu mesleğe ilginiz ne zamandır var?

Müzik ile ilkokul dönemlerimden beri bir şekilde hep karşılaştık başlarda şiir yarışmaları sonrasında liseler arası müzik yarışmalarına katıldım. Üniversite zamanlarımda bile kampüsün müzik ile yaptığı bütün etkinliklerde yer almaya çalıştım. Fakat hayatın bize sunduğu ya da sunamadığı bazı etkenlerden dolayı üniversiteyi çevre baskısı ile farklı bir bölüm olarak okudum:) Başlarda amatör olarak butik mekanlarda çıkmaya başladım ve sonrasında kendimi eğiterek profesyonel olarak sahnelerimi devam ettirdim. Şimdi ise dijital mecralara emeğimiz ve gücümüz yettiğince bir başlangıç yaptık. Çok yakında daha da aktif olacak paylaşımlarımız yolda:)

  1. O Ses Türkiye’ye katılmaya nasıl karar verdiniz ve yarışmadan sonra hayatınızda neler değişti?

O Ses Türkiye maceramda şöyle ki; çevremdeki bütün yakın arkadaşlarımın ve ailemin baskısı altındaydım aslında çok fazla heyecanlı ve utangaç bir yapıya sahiptim o zamanlar. (Gülüyor) Arkadaşlarım bana sürekli katıl katıl diye ısrar ediyorlardı. Fakat o zamanın özgüvensizliği ile katılmaktan çok korkmuştum. Günün birinde telefon çaldı ve arayan tv8 çalışanlarıydı. Ama başvuran ben değildim:) Sevgili yakın arkadaşım Ferhat başvurmuştu ve bir anda dumur olmuştum:). Katıldıktan sonrasında tabiî ki  hayatımda değişiklikler oldu. Daha çok sahne almaya müzikle daha içli dışlı olmaya hatalarımı görmeye ve genç yaşımda büyük bir deneyime sahip oldum.

Emre Atlı’dan Samimi Açıklamalar: ”Yıldız Tilbe İle Düet Yapmak İstiyorum”

  1. İlk single çalışmanız ‘Yakıyorlar’ gerçekten çok güzel bir şarkı olmuş ve çok güzel seslendirmişsiniz güçlü bir sesiniz var. Ağzınıza sağlık ortaya çok lezzetli bir çalışma çıkmış. Şarkınızdan sonra gelen tepkiler nasıldı?

Öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. İlk çalışmamız ‘’yakıyorlar’’ adlı şarkımızın güzel kahramanlarından bana inanan güvenen İlkay Akçakoca’ya da buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi hem menajerim hem de abim, dostum, yol arkadaşım oldu. Şarkı ilk çıktığı hafta trend 5lere girdi. Fakat o dönemin yoğun üretimlerinden dolayı birazcık düşüşe geçti. Ancak şuan bu noktada ilk işimiz olarak istediğimiz yerdeyiz. Gelen yorumlar geri dönüşler bizi oldukça umutlandırdı. İnsanların beğenisini kazanabildik ve müziğin bizimle beraber olabilmesi için daha da çalışmamız gerektiğini gördük.

  1. Yeni şarkılar, projeler var mı Müzikonair okuyucularıyla paylaşmak ister misiniz?

Bu yaz sonuna yetiştirmek isteğimiz bir single klibimiz daha olacak sonrasında halihazırda olan Youtube kanalımıza cover şarkılar ekleyeceğiz.

  1. Örnek aldığınız veya düet yapmak istediğiniz sanatçılar var mı?

Sevgili Fettah Can’ı çok seviyorum. Severek dinlediğim ve her bestesinde okuması hep kalbime işleyen bir sanatçı. Ama düet yapmak istediğim sanatçı da vazgeçilmez bir ‘’Yıldız Tilbe’’ aşığıyım. İnşallah bir gün böyle bir imkân da olur ve birlikte güzel şeyler yapabiliriz:)

  1. Son olarak müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Öncelikle bu röportajı benimle gerçekleştiren sevgili Alper Ergez’e ve tüm Müzik Onair ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Elimden geldiğince beni dinleyen sizleri asla müziksiz bırakmamaya çalışacağım. Sağlıklı mutlu bir hayatınız olmasını diliyor ve müzikle kalmanızı istiyorum. Hoşçakalın :)

Emre Atlı’dan Samimi Açıklamalar: ”Yıldız Tilbe İle Düet Yapmak İstiyorum”

Emre Atlı’dan Samimi Açıklamalar: ”Yıldız Tilbe İle Düet Yapmak İstiyorum”

Röportaj: Alper Ergez | Müzik Onair

 

 

Reklam
oduller-reklam-banner