RadyoYerel

EMRE ÖZDEMİR İLE GECE KAHVESİ

2008 yılının Şubat ayından bu yana mikrofon başında aile ortamı kurarak muhabbeti sevenleri radyo başına kilitleyen Emre Özdemir, Gece Kahvesi isimli programıyla benzeri kolay bulunamayan bir tarz icra ediyor.

İlk bakışta dinleyicilerin klasik bir şiir programı gibi gördüğü ve sonrasında muhabbete kendini kaptırarak uzun süre boyunca radyodan uzaklaşamadıklarını söylemesi Türkiye’de ki radyoculuk açlığının aşılabilmesi için radyo yöneticilerini tebessüm ettiriyor.
Akdeniz Bölgesinde yayınlarına devam eden Radyo Yakamoz’da 8 yıldır görev yapan Özdemir, yaşamının sonuna kadar “Gece Kahvesi” programını ayakta tutmak istediğini söylüyor.

Pazar ve Perşembe hariç her gün 21’de, her mikrofon karşısına geçtiğinde aynı heyecanı yaşadığını şöyle dile getiriyor.

“Aslında radyocu olmak meselesi değil, hayatı boyunca susturulmuş bir çocuğun suskunluğunu bozma şeklidir bence bu. Dinleyicilerim demiyorum onlara, dostlarım diyerek sesleniyorum;
Çünkü yaptığımız iş gerçek anlamda güzellikler sunmak ve sosyal sorumluluk projesinde anonslar yapmak. Benim muhabbetimin bu derece ilgi çekmesinde ki sebep tamamen onlar.
Her mikrofon karşısına geçtiğimde aynı heyecanı yaşatan ve bu mutluluğu sunanda onlar.
“Gece Kahvesi” aslında bir proje değil, yılların verdiği bir umutla mikrofon “Merhaba” deme şeklimdi.

2007 yılında geldiğim Radyo Yakamoz’da aile ortamı olması benim işimi çok kolaylaştırdı.
Bu anlamda bana güvenen ve değer veren başta dinleyici dostlarıma sonrasında yönetici ve çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bu işe önem ve değer veren herkese teşekkür ederim”

2009 yılında ilk defa tek kişilik gösterisi ile sahneye adım atan Emre Özdemir birçok konferans ve söyleşiyle aktif sahne hayatına devam ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu