RöportajlarSanatçı Röportajı

Emre Özdemir

emre-ozdemir-sarkici-muzikonair

Son zamanlarda yakaladığı çıkışla adından sıkça söz ettiren sevilen şarkıcı Emre Özdemir MüzikOnair’da Özcan Beylan’ın sorularını yanıtladı. 

İŞTE O RÖPORTAJ!..

Emre Bey “Beni Bırakın” isimli şarkının bir hikayesini alabilir miyiz? Bu şarkı nasıl oluştu? Neden bu kadar çok tutuldu?

Değerli yapımcım Samsun Demir ile yolumuzun kesişmesi sonucu ‘Beni Bırakın’ projesi doğdu. Boyle bir cover okumak ister miyim diye soruldu ve ben de kabul ettim. Hemen bir demo yaptık, aranjorum Emirhan Cengiz ile beraber. Sonuc olarak, demo begenildi ve maxi singlemızın cıkısı olarak Beni bırakın sarkısında karar kılındı. Tabiki de bu seçimi yaparken, şarkının ilk olarak çok sevdiğim Levent Yüksel tarafından seslendirilmiş olması ve şarkının sözünün Değerli Sezen Aksu`ya, bestesini de rahmetli Onno Tunç`a ait olması büyük bir etken oldu. Şarkının bu kadar çok beğenilmesini, tamamen içten,hissederek ve isteyerek şarkıyı yorumlamama ve aranjenin güzelliğine bağlıyorum.

“Beni Bırakın” gerçekten sizin için bir dönüm noktası diyebiliriz. Oldukça ilgi gören bu şarkıdan sonra yeni bir single gelecek mi? Aynı ivmeyi yakalayabilecek bir şarkı gelecek mi?

Yepyeni bir şarkıyla çok yakında sizlerin karşısında olacağım inşallah. Beni bırakın şarkısının yarattığı ivmeyi daha da ileriye taşıyacak bir şarkı olacak bu.

Türk pop müziğini nasıl görüyorsunuz? Şarkılar çabuk eskiyor, çok çalışmak, sürekli üretmek mi gerekiyor? Ne yapılmalı ayakta kalabilmek için?

Türk Pop müziği de ülkemizdeki diğer sektörler gibi zor bir dönemden geçiyor. Ancak, yine de bir şekilde ayakta durmayı başarıyor. Yaşadığımız çağ artık internet çağı ve her şeye ulaşmak, erişmek mümkün hem de en hızlı şekilde. Tüketim hızı her alanda olduğu gibi müzik piyasasında da çok hızlı. Bu nedenle sürekli yeni şeyler yaparak, üreterek dinleyiciye kendimizi unutturmamamız gerekiyor.

Son zamanların modası düet şarkılar. Siz bir düet yapmak ister misiniz? Kiminle düşünürsünüz?

Tabi ki de düet yapma hayalimin olduğu sanatçılar var. Öncelikle tabi ki de Sezen Aksu. Bir tane şarkıda bir araya gelebilmek bile gerçekten rüya olur benim için. Ayrıca çok beğenerek dinlediğim, takip ettiğim Gülşen ile de bir projede yer alabilmek çok isterim.

Bir şarkı çıkarmadan önce radyoculardan fikirler alıyor musunuz? Onların düşüncelerine önem veriyor musunuz?

Fikirlerine değer verdiğim, önemsediğim radyocu dostlarım var ve mutlaka yeni bir şarkı yaptığımda onlara dinletirim, yorumlarını alırım. Müzik piyasası için radyocular ve onların düsünceleri bence önemli ve değerlidir.

Müzik dünyasında radyocuların ne gibi bir etkisi olduğunu düşünüyorsunuz? Radyocular şarkıcılara mı şarkıya mı öncelikle önem veriyor sizce?

Radyocular müzik piyasasının en önemli öğelerinden biridir. Her radyonun ve radyocunun kendi tarzının var olduğu düsünüyorum ve bu doğrultuda yayın yaptıklarına inanıyorum. Bence öncelikle şarkıya önem veriyorlar. Güzel bir şarkı her zaman kendine radyoda yer bulur.

Boş zamanlarınızda neler yaparsınız?

Yeni şarkılar, yeni besteler için boş zamanlarımda da çalışmaya üretmeye devam ediyorum. Ayrıca, iyi bir Fenerbahçe`li olduğum için de hem yurt içinde hem yurt dışında Fenerbahçe ile ilgili tüm maçları futbol olsun basketbol olsun takip etmeye çalışıyorum.

Son olarak MüzikOnair hakkında neler söylemek istersiniz?

Öncelikle iyi ki varsınız diyorum. Yaptığınız altın, gümüş ve bronz müzik listelerinizi dört gözle bekliyorum her zaman. Severek takip ettiğim bir müzik mecrasısınız ve müziğe gönül vermiş bizlere desteğinize çok teşekkür ediyorum. Sevgilerimle…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu