Müzikonair En Popüler ve Ücretsiz Müzik Yayınlama Siteleri 0 552 685 38 82 | Müzikonair
Genel Bilgiler

En Popüler ve Ücretsiz Müzik Yayınlama Siteleri 0 552 685 38 82

Şarkıcılar ve müzik üreticileri için müzik yayınlama siteleri oldukça önemlidir. Peki eserini dijital platformlarda ve internet üzerinden yayınlamak isteyen kişiler nereye başvuruyor?

Şarkıcılar ve müzik üreticileri için müzik yayınlama siteleri oldukça önemlidir. Peki eserini dijital platformlarda ve internet üzerinden yayınlamak isteyen kişiler nereye başvuruyor? İnternet sitelerinde ve platformlarda hak kaybına uğramadan şarkı yayınlamak için ne yapmak gerekiyor?

Size ait olan özgün, tamamlanmış bir müzik eserini yayınlamadan önce eserinizi lisanslamak hayati önem taşır. Lisanslanmamış bir eser dijital platformlarda yayınlanamaz. Bu sebepten eserini yayınlamadan önce bir plak şirketi yahut müzik dağıtım şirketi ile iş birliği sağlamanız gerekmektedir. Eserinizi nasıl lisanslayacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz

Şarkınızı lisansladıktan sonra başta YouTube, Spotify, Deezer, Apple Music, Muud ve daha birçok platformda yayınlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Müzikonair profesyonel destekleriyle dijital platformlarda ücretsiz olarak şarkı yayınlamanız konusunda rehberlik edecektir.

Müzik Yayınlama Platformları

Peki müzik yayınlama siteleri denildiğinde akla başka hangi platformlar gelmektedir. Türkiye’de en yaygın müzik platformları YouTube, Spotify ve Apple Music olarak öne çıkmaktadır. Dünyada da hemen hemen bu üç platform abone sayıları ve kullanıcı sayıları ile rakiplerinden önde gelmektedir. Şarkınızı lisansladıktan sonra hak kaybına uğramadan resmi platformlarda şarkılarınız yer alacak ve stream başına telif geliri elde edeceksiniz.

Telif gelirleri müzik şirketiniz yahut dağıtımcınız ile olan anlaşmanızdan doğan haklarınızı kapsamaktadır. Müzikonair hak kaybına uğramadan nasıl telif geliri elde edeceğinize dair profesyonel destek alabileceğiniz yegane şirketlerden bir tanesidir. Öte yandan müzik sitelerinde şarkı yayınlamak sizi bir star yapmaya yetmeyecektir. Bu platformlardaki listelerde başarıyla yer almak, kitlenizi genişletmek ve yapacağınız PR çalışması doğrudan etkili olacaktır.

Ücretsiz Müzik Yayınlama Alanları

Müziğinizi dijital platformlarda yayınlamak günümüzde oldukça kolay bir hale gelmiştir. Bağımsız ve amatör müzisyenlere ayrıcalıklar sunan birçok internet sitesi mevcuttur. Müzikonair Company ise sektörü domine eden ve bağımsız müzisyenlere geniş imkanlar sunan bir markadır. Ancak eserinizi yayınlamanız sizi amacınıza ulaştırmaz. Telif takibinin yapılması, PR çalışmanızın etkili bir şekilde yürütülmesi sürdürülebilir olması açısından son derece gereklidir.

Peki müzik yayınlama siteleri denildiğinde akla başka ne gelmelidir? Müziğinizi yayınlayabileceğiniz her türlü platform, mecra ve yayın organları eserinizle yer alabileceğiniz alanlardır. Dijital ve çevrimiçi platformların yanı sıra sosyal medya müzik eseriniz için önem taşımaktadır. Instagram ve TikTok müziksiz düşünülemez. Günümüzde özellikle TikTok bir şarkının viral olmasında etkin rol oynamaktadır. Bu alanlarda da var olmak kitlenizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Whatsapptan iletişime geç

Bize Ulaşın

muzikonair@gmail.com e-posta ve 0552 685 38 82 Whatsapp Bilgi Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)