GündemSosyal

Erdoğan’a Sarılan Kız Öğrenci Bahar- Nihal Candan’ın Kardeşi Çıktı

Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sarılarak elini öpen kız öğrencinin, haklarında kara para aklama suçlaması bulunan Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin kardeşi Zeynep Su Candan olduğu ortaya çıktı.

Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sarılarak elini öpen kız öğrencinin, haklarında kara para aklama suçlaması bulunan Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin kardeşi Zeynep Su Candan olduğu ortaya çıktı.

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı”nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir kız öğrenci koşarak sarıldı ve elini öptü. O anların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da genç kızın elini öptü ve onun anlattıklarını dikkatle dinledi. Bu kız öğrenci, Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin kardeşi Zeynep Su Candan çıktı. İstanbul Ataşehir’deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi’nde okuyan ve LGS’de yüzde 2’lik dilimle yerleşen Zeynep Su Candan, ablaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Zeynep Su Candan o anları şöyle anlattı: “Onlar devletimize yanlış yapmadı. Hesaplarında para giriş çıkışı yok. Sadece birkaç yalan ifadeyle ablalarım aylarca içeride tutuldu. Ailecek mağduruz, ablamın kocası da ilgilenmedi. Biz ailecek gücümüzü toplayıp ablalarıma yedi ay boyunca yardım ettik. Nihal bu durumu kaldıramadı, içerideyken sadece duş alıp namaz kılıyordu, yemek yemedi ve 28 kiloya kadar düştü. Ölümden döndü. Çok şükür kilosunu yükselttik, anneannem bakıyor ona. Sonra tahliye edildi ama henüz beraat kararı çıkmadı.

“ABLAM ÖLÜMÜN KIYISINDA”

Şimdi Bahar içeride. Bahar da günlerdir acilde yatıyor. Ablam şu anda ölümün kıyısında. Annem ve babam onu yetiştirmek için çok emek verdi ama o şimdi içeride ölmek üzere. Ben çok korkuyorum.

ERDOĞAN NE DEDİ?

Bütün bunları Cumhurbaşkanımıza anlattım. Gözümün içine bakarak, tek tek dinledi. Çok teşekkür ederim. Elinden geleni yapacağını söyleyerek, arkadaşlarımızın bakacağını ve yapılacak bir şey varsa yapılacağını belirtti. Çok çok mutluyum. Sonra başka bir arkadaşına yönlendirdi. O da bütün bunları dinledi ve ilgileneceğini söyledi. Devletimi, savcımı çok seviyorum. İyi ki var Cumhurbaşkanımız, Allah başımızdan eksik etmesin. Bütün bu süreç eğitimimi aksatıyor. Geçen sene not ortalamam 90’ın üzerindeyken, bu yıl düştü. Şimdi ortalamam yerlerde. Annem, ‘Cumhurbaşkanımıza bu perişanlığımızı anlatmazsan hakkımı helal etmem’ dedi. Çünkü biz ailecek çok zor durumdayız.”

Başta kara para aklama olmak üzere çeşitli suçlardan haklarında soruşturma başlatılan sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan, 16 Kasım 2023’te tutuklanmıştı. Nihal Candan, 37 kiloya düşünce 13 Mayıs’ta tahliye edilmişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu