Müzikonair Erol Evgin: Siyasete Girmeyi Hiç Düşünmedim | Müzikonair
GündemSosyal

Erol Evgin: Siyasete Girmeyi Hiç Düşünmedim

Bloomberg HT ekranlarında gelen Fatih Altaylı ile Bire Bir programı dün akşam izleyicileri ile buluştu. Her hafta ünlü isimleri ağırlamaya devam eden Altaylı'nın dün akşamki konuklarından biri Erol Evgin oldu. Usta müzisyen programın ilk bölümünde samimi açıklamalarda bulundu.

Bloomberg HT ekranlarında gelen Fatih Altaylı ile Bire Bir programı dün akşam izleyicileri ile buluştu. Her hafta ünlü isimleri ağırlamaya devam eden Altaylı’nın dün akşamki konuklarından biri Erol Evgin oldu. Usta müzisyen programın ilk bölümünde samimi açıklamalarda bulundu.

Türk pop müziğinin duayeni Erol Evgin, önceki akşam Fatih Altaylı’nın sunduğu Bire Bir programının konuğu oldu. Kariyeri ve müzik yolculuğunu anlatan Evgin samimi açıklamalarda bulundu. Altaylı’nın sorularını yanıtlayan ünlü müzisyen “Siyasete ilginiz var mı?” sorusuna, “Tabii çok yakından takip etmek zorundayız. Hayata, sanata, kültüre dair her şey arka planda kalıyor. Maalesef ülkemizin böyle bir gerçeği var. Siyasete girmeyi hiç düşünmedim. Turgut Özal teklif etmişti ama istemedim” şeklinde cevapladı. Erol Evgin, “Kültür ve Turizm Bakanlığı için teklifi gelirse, kabul eder misiniz?” sorusuna da “Siyaset başka bir şey, girmek istemem” yanıtını verdi.

5 Konserin Gelirini Depremzedelere Bağışlayacağız!

Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel marş bestelediğini söyleyen Erol Evgin, turneye çıkacağını belirterek, “Deprem hepimizi yaktı, yıktı, geçti. 29 Ekim’de yapmayı planladığım bir büyük meydan konserini erkene çektim ve bu depremde zarar gören öğrencilerin eğitimi için 5 konserin gelirlerini bağışlamaya karar verdik” dedi.

Öte yandan günümüzde şarkıların çok çabuk tüketildiğine sitem eden Evgin, “Günümüzde her şey çabuk tüketiliyor. Yemekler, ilişkiler, dostluklar, aşklar, evlilikler… Şarkılar da öyle… Çok güzel şeyler yapılıyor ama çabuk tüketiliyor. Sanıyorum zamanın ruhu böyle” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu