MüzikMüzik Haber

Erol Köse: ”Sanat Dünyasında Para Yok Haydan Gele Huya Gider…”

Erol Köse, Demet Akalın’ın ‘Vergimi ödeyemedim. İdare edemiyorum’ sözleri üzerine önemli açıklamalar yaptı. Köse, ”Her gün o para gelecek sanıyorsunuz. Sanat dünyasında öyle bir para yok. Sanat dünyasının parası bereketli değil. Haydan gelen huya gider” diye konuştu.

‘Bu Ağlama Demet Akalın’a Yakışmadı’

Doktor, magazin yorumcusu ve prodüktör Erol Köse, önceki akşam Instagram hesabından canlı yayın yaptı. Magazin gündemine dair önemli yorumlarda bulunan Erol Köse, Demet Akalın’ın ”Vergimi ödeyemedim. İdare edemiyorum” sözleri üzerine şöyle konuştu;

”Yakışmadı Demet. Seni çok seviyorum sanatını ve aileni. Bu ağlama yakışmadı sana. Tamam müzik sektörü zorda ama hemen ağlamayın. Daha ağlamaya çok vakit var. Müzisyenler dediğimiz yüksek paralar alıyorlar. Bir gitarcı bir günde yarım asgari ücret alıyor. Hele ki yazın her gün iş oluyor. Ama gün geliyor iş mantarlıyor. Herkes demek ki ayağını yorganına göre uzatacak. Her gün o para gelecek sanıyorsunuz. Sanat dünyasında öyle bir para yok. Sanat dünyasının parası bereketli değil. Haydan gelen huya gider.”

‘Sanat Dünyası Lobileşmeli…’

Sanat dünyasının birlikte hareket etmesi gerektiğini savunan Köse, ”Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda müzik ve sinema sektörüne aktarılması gereken bir para var. O para verilirse, müzik dünyası şahlanır” dedi.

Erol Köse şöyle devam etti;

”Demet Akalın’ın haklı olduğu bir yön var. Çorapçılar bile birlik olup devletten çeşitli taviz aldılar. Bu işi yapamayan müzik sektörü oldu. Komiyi, tuvaletçiyi bile müzik sektörü ilgilendirir. Bu sektör 2 milyondan fazla kişinin karnını doyuran bir sektör. Bugün Orhan Gencebay ile konuştum. Sayın Kültür ve Turizm Bakanı’ndan rica etmiş. Çok büyük bir para var. Cihazlardan ve elektronik aletlerden kesilen bir para. Sanat sektörüne aktarılması gereken bir para. Bu para toplanıyordu, nasıl dağıtılacağı bilinmediği için hazinede duruyordu. Orhan Gencebay meslek birlikleri ile konuştu. Cumhurbaşkanı’ndan rica ettiler. Son 3 yılda toplanan para Kültür ve Turizm Bakanlığı’na aktarıldı. Bakanlık o parayı kullanıyor. Orhan Gencebay o parayı bize dağıtmanız lazım dedi. O para verilirse. Sinema ve müzik camiası şahlanır. Kulis bilgi. Bunu sadece Orhan Gencebay yapamaz. Sanatçılar birleşmeli. Sanatçılar birleştiğinde büyük bir güç oluşturuyor. Sanat dünyası lobileşip bu durumu halletmelidir. Bu para müzik dünyasını kurtarır.”

İşte Erol Köse’nin çarpıcı açıklamaları;

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.