MüzikMüzik HaberÖzel

Esen Müzik Önemli Bir İsmi Kadrosuna Dahil Etti!..

Müzik sektörümüzde ilklerin prodüktörü olarak bilinen müzisyen ve aranjör Önder Bilge, Esen Müzik’le anlaştı.

Oktay Bakırcıoğlu’nun sahibi olduğu Esen Müzik’te “Müzik Direktörü” olarak göreve başlayan Önder Bilge, daha önce Sony Müzik, BMG Müzik ve NR1 Müzik gibi büyük ve uluslararası hizmet veren şirketlerde çeşitli görevlerde bulundu.

1999-2006 yılları arasında da Duman grubunun menajerliğini yapan Önder Bilge, bu süre içersinde Duman grubu ile birlikte yurt içi ve yurt dışında olmak üzere yaklaşık 300’e yakın konser gerçekleştirmişti.

Sony Müzik bünyesinde dönemin en çok satan; Greatest Pop Songs, Greastest Slow Songs, The Golden Kite Collection, Jazz Dreams, Sogno Italiano, Fiesta 97; BMG Müzik bünyesinde; Greek Shake, Instrumental Dreams, Latin Heat, Dance Till Morning, Diego Torres, Natalia Oreiro, Marcela Morelo gibi başarılı albümleri müzikseverlerle buluşturan Önder Bilge, daha sonra yine prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü yaptığı Çoban Yıldızı, Anadolu Sevdamız, Önder Bilge Project ile yapımcılığını üstlendiği Haydut, ve Mansur Ark gibi sanatçıların albümlerini de müzikseverlerle buluşturdu.

Kendi özel çalışmalarının yanı sıra seslendirme sanatçılığı da yapan Bilge, artık tüm bilgi birikimi ve enerjisini Esen Müzik için harcayacak. Önder Bilge’nin Esen Müzik kadrosuna katılması aynı zamanda Esen Müzik’in de bir başarısı olarak yorumlanıyor.

Gelişmeleri Müzikonair’dan takip edebilirsiniz!..

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu