SosyalSosyal Medya

Eski Çalışandan TikTok İddiası: Güvenlik Kusuru Var!

Dünya üzerinde milyonlarca kişinin kullandığı ülkemizde de çok yaygın bir kullanım ağına sahip olan TikTok güvenlik açığı ile gündeme geldi.

Dünya üzerinde milyonlarca kişinin kullandığı ülkemizde de çok yaygın bir kullanım ağına sahip olan TikTok güvenlik açığı ile gündeme geldi. Eski bir TikTok çalışanı Washington Post’a verdiği demeçte, uygulamanın Amerikalı kullanıcıların verilerini koruma konusunda kusurlu olduğunu söyledi. Pek çok kez güvenlik sorunlarıyla gündeme gelen TikTok’un ABD ve Kanada kamu kurumlarında yasaklandığı bildirilmişti.

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Çin’in TikTok üzerinden kullanıcı verilerine erişebileceğini söylemişti.

TikTok’tan Açıklama

Washington Post’a konuşan eski bir TikTok çalışanı, sosyal ağın Amerikalı kullanıcıların verilerini koruma konusunda kusurlu olduğunu iddia etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan TikTok, iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Ayrıca, bilgileri veren kişinin yalnızca altı ay şirkette çalıştığını söyleyen TikTok, çalışanın güvenlik projesi Project Texas tamamlanmadan aylar önce ayrıldığını kaydetti.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.