MüzikMüzik Haber

Eurovision 2024 Kazananı İsviçre Oldu

Eurovision 2024 finali tamamlandı ve birinciliği İsviçre'nin temsilcisi Nemo, "The Code" adlı şarkısıyla kazandı, 591 puanla zirveye çıktı. Hırvatistan ikinci olurken Ukrayna üçüncü sırayı aldı.

Eurovision 2024 finali tamamlandı ve birinciliği İsviçre’nin temsilcisi Nemo, “The Code” adlı şarkısıyla kazandı, 591 puanla zirveye çıktı. Hırvatistan ikinci olurken Ukrayna üçüncü sırayı aldı.

İsrail’in temsilcisi Eden Golan, sahne performansı sırasında izleyicilerin protestosuna maruz kaldı. Seyircilerden birçoğu İsrailli katılımcıyı yuhaladı ve “Filistin” sloganları attı.

Bu protestoların yanı sıra, Belçika ulusal televizyonu VRT, İsrail’in insan hakları ve basın özgürlüğü ihlallerini kınama amacıyla ve Gazze’de ateşkes çağrısı yapmak için Eurovision 2024 finalinin yayınını kesti. Kanalın yayınladığı açıklamada, “Bu bir sendika eylemidir. İsrail devletinin insan hakları ihlallerini kınıyoruz. Ayrıca, İsrail’in basın özgürlüğünü yok ettiğini ifade etmek istiyoruz. Bu nedenle yayınımıza ara veriyoruz. Derhal ateşkes” denildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu