MüzikMüzik HaberVitrin

Eurovision Tarihinin En İyileri Belirlendi

Eurovision tarihinin bugüne kadar en çok dinlenen şarkıları listelendi. Listede Türkiye'yi 2010 yılında temsil eden Manga grubunun We Could Be The Same şarkısı da yer alıyor.

Eurovision tarihinin bugüne kadar en çok dinlenen şarkıları listelendi. Listede Türkiye’yi 2010 yılında temsil eden Manga grubunun We Could Be The Same şarkısı da yer alıyor.

Dünyanın en önemli müzik organizasyonlarından Eurovision’un en iyileri açıklandı. Spotify verilerinden elde edilen analize göre 1956 yılından günümüze kadar yarışan Eurovision şarkıları açıklandı.

Spotify’da Eurovision tarihinde en çok dinlenen şarkı, Hollanda’nın 2019’da yarıştığı Duncan Laurence’ın ‘Arcade’ parçası oldu. Listenin 7’inci sırasında Manga grubunun 2010 yılında ikinciliği elde ettiği ‘We Could Be The Same’ şarkısı yer aldı. ‘We Could Be The Same’in popülerlik oranı 100 üzerinden 57 olarak hesaplandı. Sertab Erener’in 2003 yılında Türkiye’ye birinciliği getiren ‘Everyway That I Can’ şarkısı listenin 46’ıncı sırasında yer aldı. Şarkının 100 üzerinden popülerlik oranı 47 oldu. 52’inci sırada ise 1990 yılında Kayahan’ın ‘Gözlerinin Hapsindeyim’ şarkısı yer aldı. Semiha Yankı’nın 1975 yılında söylediği ‘Seninle Bir Dakika’ ise listenin 63’üncü sırasında yer aldı.

Türkiye Eurovision’a son olarak Can Bonomo’nun Love Me Back şarkısıyla 2012 yılında katılmıştı.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.