Ana Sayfa » Müzik » Ezhel’den Çalıntı Şarkı İddialarına Yanıt: “İhtiyacım Yok”

Ezhel’den Çalıntı Şarkı İddialarına Yanıt: “İhtiyacım Yok”

oduller-reklam-banner

Bir süredir Berlin’de yaşayan ünlü Rapçi Ezhel, 16BARS’ın üçüncü kez konuğu oldu. Türkçe Rap ile ilgili düşüncelerini anlatan Ezhel, bir dönem tartışma yaratan şarkısı “Alo” ile ilgili çalıntı iddialarına da açıklık getirdi.

Ezhel’in geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan solo albümü “Müptezhel”de yer alan “Alo” adlı şarkısı ABD’li Rapçi Wiz Khalifa’nın “We Dem Boyz” adlı parçasına benzetilmişti. Verdiği röportajda konuya açıklık getiren Ezhel, şunları söyledi:

“Şarkıyı yaptığımız günü hatırlıyorum. Bir gram alakası yok. Tarihler birbiriyle alakalı bile değil. Şarkım tamamen farklı. Tamamen başka bir şey hakkında konuşuluyor. Patternler, akortlar bile farklı. Ama bazıları bir şekilde benzer vibe’lar olduğu için -BPM’ler bile farklı- insanlarda ‘evet onu çaldın’ düşüncesi oluştu. Ama neden? Gerçekten ihtiyacım yok. Sadece kendi müziğimi yapmayı seviyorum. Kendi sınırlarımı bulmayı seviyorum.”

Ara sıra elbette bazı şarkılardan ilham alıyorum” diyen ünlü Rapçi, bunun her sanat eseri için geçerli olduğundan bahsetti. Ezhel, sanatçının kendi tarzını yaratabilmesi için başka sanatçıların tarzını anlamaya çalışmanın doğal olduğunu ve hakkında çıkan iddialardan rahatsız olduğunu belirtti.

Röportajın tamamını izlemek için buraya tıklayın.

Reklam
oduller-reklam-banner
haberalani