Ana Sayfa » Müzik » Facebook’tan Yeni Hamle! Klip Yayıncılığında Youtube Tekeli Kırılacak

Facebook’tan Yeni Hamle! Klip Yayıncılığında Youtube Tekeli Kırılacak

oduller-reklam-banner

Sosyal medya platformu Facebook, müzik kliplerinin paylaşımı konusunda Youtube tekelini yıkmak için harekete geçti. Facebook Watch önümüzdeki ay itibari ile lisans sorunları yaşanmadan sanatçıların kliplerini platforma yüklemesini mümkün kılacak.

Mevcut lisans hakları, sanatçıların şarkı kliplerini tam uzunlukta Facebook’a yüklemesini yasaklıyor. Facebook ise kliplerin platformda tam uzunlukta yer alması için geçtiğimiz yılın sonlarında müzik endüstrisinin devleri Universal Music Group, Sony Music Entertainment and Warner Music Group ile görüşmeler gerçekleştirmişti. Aktarılan yeni bilgilere göre konuyla ilgili harekete geçen Facebook, video klip yayıncılığı konusunda Youtube tekelini önümüzdeki ay yıkacak. Yakın zamanda video klip tıklanma ve izlenme oranlarında Facebook ve Youtube rekabeti yaşanacak.

Öte yandan sanatçıların sayfa yöneticilerinin, ”Resmi müzik video kitaplığınız Ağustos 2020’den itibaren Sayfanızdaki Videolar sekmesine eklenecek” şeklinde bir bildirim aldığı da konuşuluyor.

Facebook’tan Yeni Hamle! Klip Yayıncılığında Youtube Tekeli Kırılacak

Reklam
oduller-reklam-banner