Müzikonair Fazıl Say, 100. Yıl Marşı Hakkında Detaylar Verdi | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Fazıl Say, 100. Yıl Marşı Hakkında Detaylar Verdi

Fatih Altaylı İle Bire Bir programına konuk olan Fazıl Say, ülkemizde yaşanan acı deprem ve bestelediği 100. yıl marşı hakkında konuştu. 

Fatih Altaylı İle Bire Bir programına konuk olan Fazıl Say, ülkemizde yaşanan acı deprem ve bestelediği 100. yıl marşı hakkında konuştu.

Deprem yüzünden uyuyamadığı, hüngür hüngür ağladığı geceler olduğunu belirten Fazıl Say, “Atlatılacak bir şey değil. Fransa ulusal kanalında pek çok sanatçının katılımıyla bir bağış organizasyonu gerçekleşti. Son gördüğüm rakam 3 milyon Euro idi. Oradaki tüm sanatçılara ve destek olanlara teşekkür ettim. UNICEF ve Birleşmiş Milletler gibi kurumların öncülüğünü yaptığı bir organizasyondu. Umarım yardımlar doğru yerlere ulaşacaktır” dedi.

Cumhuriyet’in 100. yılına özgü bestesi hakkında konuşan sanatçı, “İzmir Belediyesi’nin babası olduğu bir fikir. ‘Ben buradan iyi bir iş çıkarmaya çalışırım’ dedim ama önce iyi bir şiir bulmamız lazım. Bir şairimizin bir şiirine rastladım ve not ettim: ‘Bu 100 yıl marşı olabilir’ dedim. Ayten Mutlu idi bu şairimiz. Ayten hanım ile uzun uzun konuştuk. Büyük bir iştahla çalıştım. İyi bir şey çıkardığımı düşünüyorum. Belki birkaç tane 100’üncü yıl marşımız olacak. Hangisi en çok tutanı olacak bilemiyorum” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu