GündemSosyal

Ferhat Tunç Sınırdan Geri Çevrildi

Tanınmamak için şapka ve gözlük takan ünlü şarkıcı Ferhat Tunç, Türkiye'ye giriş yasağı olmasına rağmen İpsala Sınır Kapısı'ndan ülkeye girmeye çalıştı, ancak geri çevrildi.

Tanınmamak için şapka ve gözlük takan ünlü şarkıcı Ferhat Tunç, Türkiye’ye giriş yasağı olmasına rağmen İpsala Sınır Kapısı’ndan ülkeye girmeye çalıştı, ancak geri çevrildi. DurakMedya’da yer alan habere göre, Türkiye’deki davalar nedeniyle ülkeye girişi yasaklanan Tunç’un bu girişimi başarısız oldu. Gümrük görevlileri, Tunç’u tanıyarak Türkiye’ye girişine izin vermedi ve onu sınır kapısından geri gönderdi.

Türkiye özlemi çektiğini belirten Tunç, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Garip bir duygu, yaz tatili için ülkeye dönen yüzlerce araçtan birinde ben de vardım. Yıllar sonra yeniden ülkeye dönme duygusuyla yola çıkmıştım. Bunun olamayacağını ve sınırdan geri döneceğimi aklıma getirmemeye çalışıyordum. Aklına getirmesen de duygular baskın oluyor böyle zamanlarda. İpsala sınırında içlere kadar girmek tam bir çılgınlıktı. Bir kafeye girdim. Tanınmamak için şapka ve güneş gözlüğümü takıp sırtımı sınıra dönerek iki saat boyunca oturdum. Masamda yakılmak üzere duran sigara için bir genç çakmağını uzattı. Teşekkür edip nereli olduğunu sordum. Diyarbakır Erganiliydi. Çakmağını geri uzattığımda, ‘Hayır, Ferhat Bey, sizde kalsın’ dedi ve otobüse doğru yol aldı.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu