Araç çubuğuna atla
MüzikMüzik Haber

Fettah Can Kime Taş Attı? ‘Bana Göre Bu Etik Değil’

Cansu Kurtçu imzalı son teklisi ‘Bırak Ağlayayım’ ile uzun süren suskunluğunu bozan Fettah Can, Sabah’tan Meltem Fıratlı’ya verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu.

Ülke gündeminde müzik dünyasına kadar birçok soruyu yanıtlayan Fettah Can, şarkının çıkış süreci ile ilgili bilgiler verdi. Fettah Can müzisyen eşi Cansu Kurtçu imzalı şarkının önce başka bir arkadaşına yapıldığını söyledi. Ünlü şarkıcı, ”Aslında başka bir arkadaşımız için yaptı. Aradık kendisini, biraz geç saatti, ulaşamadık. Sonra düşündüm ve “Bunu ben niye okumuyorum” dedim. Şarkının duygusunu ve sözlerini sevdim” dedi.

‘Şarkılarını 15 kişiye Yollayan Arkadaşlar Var’

Şarkıcılığının yanı sıra birçok kişiye beste veren Fettah Can, kendisine yöneltilen ”Şarkılarınızı kimlerden dinlemeyi seviyorsunuz?’ sorusuna ”Birçok arkadaşım çok güzel söyledi. Bu yüzden şarkılarımızı teslim ettik. Şimdi duyuyorum aynı şarkıyı 15 ayrı kişiye yollayan arkadaşlar var. Bana göre bu etik değil” cevabıyla isim vermeden meslektaşlarını hedef aldı.

Türkiye’deki müzik sektörünün şu anki halini yorumlayan Fettah Can, ilginç bir benzetmede bulundu. Ünlü şarkıcı, ”Kendi yönümüzü bulacağımız ve yönlendirebileceğimiz bir sektöre dönüyoruz. Oyununu rakip takıma kabul ettiren iyi bir futbol takımı gibiyiz. Yaptıklarımız ortada. Sektörü 15 yıldır birkaç arkadaş iyi işler yaparak yönetiyoruz” dedi.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.