Fuat Sunay - Dance All Night Yayında -
Albüm & SingleAlternatifMüzikVideo

Fuat Sunay – Dance All Night Yayında

Fuat Sunay, “Dance All Night” teklisiyle İtalya çıkışlı FS Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

Fuat Sunay, “Dance All Night” teklisiyle İtalya çıkışlı FS Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

Bestesini Aytaç Özgümüş ile birlikte yaptığı şarkının prodüktörlüğünü ve aranjesini de yine Aytaç Özgümüş üstlendi.

FUAT SUNAY KİMDİR ?

Saksafonunun melodisiyle Doğu ile Batı’yı birleştirmeyi başaran Fuat Sunay, İtalya’da ve yurtdışında uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyonel bir saksofoncudur.

Fuat Sunay 1987 Balıkesir doğumludur. Ortaokul ve lise dönemi İzmir’de geçmiştir. İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra eğitim için İstanbul’a giderek, orada iki yıl Galatasaray Müzik Akademisi’nde ses mühendisliği bölümü okur. 2011 yılında İtalya’ya taşınarak kariyerine orada devam eder.

Torino Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra, Torino Devlet Konservatuvarı’nda (Conservatorio Statale Giuseppe Verdi di Torino) Caz Saksafon bölümünü kazanır. Burada Emanuele Cisi, Furio Di Castri, Enzo Zirilli gibi önemli caz ustalarından eğitim alır.
Konservatuar Caz Saksafon bölümünden de başarılı bir şekilde mezun olur. Eğitim hayatını bir yandan burs alarak devam ettirirken, İspanya Oviedo Konservatuvarı’nda Müzikoloji bölümünde Erasmus Programı yapmıştır.

Fuat Sunay, Milano’daki Türkiye Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Türkiye Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü için Türk dünyası markalarının yanı sıra (THY, Beko, Paşabahçe, D’S Damat) resmi sanatçı ve sponsor olarak onurlandırıldı. Saksafoncu, ünlü caz dergisi JAZZIT’e röportaj verdi ve ayrıca medyada müziği hakkında birçok yazı yazıldı. Fuat Sunay, Milano’da Türk Hava Yolları, Roma’da Prosciutto di San Daniele gibi önemli şirketler için konserler verdi ve Venedik’te NH Hotel’de yeni yıl konseri gerçekleştirdi. İtalya, Avrupa ve Novara Jazz Fest, Back To Jazz in Avigliana, Together Music Fest gibi festivallerde sahne aldı. Ayrıca Jazz Club Torino’da da uzun yıllardır tanınan bir müzisyendir. Fuat Sunay, SKY TV’nin 2021 sezonunda “Quattro Matrimoni in Italia” adlı TV programının kazanan müzisyeni oldu. 2023 kış sezonunda Fuat Sunay, İtalya / İsviçre Alpleri’nde yer alan ve dünyanın dört bir yanından kayak tutkunlarının en iyi adreslerinden biri olan Love Cervinia’nın resmî sanatçısı oldu. İtalya’da gün geçtikçe adını daha çok duyuran sanatçı Roma, Milano, Venedik, Portofino, Courmayeur ve daha bir çok önemli şehirlerinde konserler gerçekleştirdi.

Anadili Türkçe dışında İtalyanca, İngilizce ve İspanyolca dillerini de konuşan Fuat Sunay İtalya’da aktif bir şekilde sanat hayatına devam etmektedir.

 

Klibi İzlemek İçin Tıklayın

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)