Röportajlar

Furkan Bulut: “Müzik Duyguların Açığa Çıkma Evresinin Mimarıdır”

Yeni bir menajerlik ve organizasyon şirketi olan Puwlax Production farklı müzik türlerini içinde barındıran bir oluşum. Kurucusu Furkan Bulut, Müzik Onair’dan Meryem Tanrıverdi’nin müzik ve şirketi hakkında sorularını yanıtladı.

Mesleğini ne olarak tanımlıyorsun?

Menajer/organizatör.

Genç yaşta bu sektöre girmenin olumsuz yanları neler?

Yeterli tecrübeyi her ne kadar edindiğim kanaatinde olsam da tüm sektörlerde olduğu gibi maalesef bu sektörün de kirli yüzleri var. Genç yaşta bu sektörde kariyer yapmanın olumsuz kısmı sanırım yalnızca karanlık tarafı yaşayarak tecrübe etmek oluyor.

Organizasyon sırasında sıklıkla yaşadığın fakat hoşnut karşılamadığın olay var mı?

Festival ve konser organizasyonlarında sıklıkla karşılaştığımız ve etik bulmadığım olaylardan biri; polis ailelerine mensup kişilerin festival/konser sahasına ücretsiz girmeyi talep etmesi oluyor. Bizlerin güvenliğinden sorumlu bu kutsal mesleği sırtlayan polis arkadaşlara elbette hayatın her yerinde kolaylık göstermeliyiz. Fakat etkinlik alanı içerisinde bulunan on binlerce insan arasında aile bireyleri herhangi bir mesleğe sahip olmayan arkadaşlarımız olduğu düşüncesi vicdani yükümlülüklerim olduğunu hatırlatıyor ve sevgili dinleyicilerimizi her zaman eşit ağırlamayı 1. ideolojimiz olarak benimsiyoruz.

furkan bulut puwlax production menajer röportaj meryem tanrıverdi

Pandemi süreci organizasyon işlerini ne yönde etkiledi?

Aktif halde line/up ve hype açıkladığımız 2 adet festival organizasyonumuzun etkinlik izinleri sizlerin de bildiği üzere Valilik ve Belediye tarafından iptal edildi. Bu doğrultu ‘Puwlax Production’ için ciddi bir kayıp demekti. Müzik sektöründe dinleyici ile sanatçı arasında doğrudan bir köprü olarak görev yaptığımız için pandemi sürecinin bitmesini bekleyerek kendimizi unutturmayı istemezdik. Bunun üzerine #EVDEKAL ve #MÜZİKHERYERDE hashtagiyle açtığımız canlı yayınlarda kıymetli sanatçılarımızı sevgili dinleyicilerimiz ile buluşturarak müzik sektöründe aktifliğimizi koruduk.

Menajerliğini üstlendiğin sanatçılara nasıl yardımcı oluyorsun?

Yetenekli sanatçıları keşfedip yaratıcılıklarını besleyerek sürdürülebilir başarılar elde etmelerine yardımcı oluyoruz.

DUYGULARIN AÇIĞA ÇIKMA EVRESİNİN MİMARI”

Sence müziğin insan hayatındaki önemi nedir?

Müzik, duyguların açığa çıkma evresinin mimarıdır.

Sosyal medya işlerini ne yönde etkiliyor?

Sosyal medya çağımızın yeni bir yaşam alanı. Bu platformlarda doğru kitleye ulaşabildiğimiz sürece işlerimizi yürütmemizde temel faktörler arasında önemli bir yere sahip. Uzun süredir kendisi ile görüşmesek de doğru kitlelere ulaşmamızda ve bu mecralarda aktifliğimizi korumamızda desteklerini asla esirgemeyen Buğra Altınel’e de teşekkürlerimizi ‘Puwlax Production’ ailesi olarak borç biliriz.

furkan bulut puwlax production menajer röportaj meryem tanrıverdi

Sektör genel anlamda yoğun ve stresli tempo gerektiriyor. Üstesinden nasıl geliyorsun?

Zihinsel ve fiziksel yorgunlukları göz ardı edecek olursak her insanın desteğine ihtiyaç duyduğu birileri vardır. Bu sektörde ve olağan hayatım boyunca varlığını her daim hissettiren aynı zamanda en büyük şansım olan Ömer Cihangir sayesinde.

Yeni bir oluşumsunuz. İlerleyen süreçlerde daha neler olacak’?

Menajerliğini yürütmekte olduğum sanatçıların trendlerde yerini koruyacak albüm çalışmaları ve Covid-19 sürecinin bitmesiyle birlikte sevgili dinleyicilerimizin ve sanatçılarımızın ihtiyaç duydukları etkinlikleri Türkiye geneli olmak üzere festival ve konser sahneleri ile karşılayacağımızdan şüpheniz olmasın.

Puwlax Production’ı bir cümle ile özetleyecek olsaydın bu ne olurdu?

“Müziğin asla durmadığı yer”

Meryem Tanrıverdi | Müzik Onair

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu